Sijajni Oblak 15. v sezoni nepremagan

La liga 3. Jul 202023:45 > 23:54
Getty Images

Prvi obračun 34. kroga La lige se je razšel po okusu nogometašev madridskega Atletica, ki so z gladko zmago proti Mallorci s 3:0 naredili pomemben korak k uvrstitvi v Ligo prvakov. Jan Oblak je 15. v sezoni svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Atletico je potrdil vlogo favorita. Mrežo Mallorce je v 29. minuti načel Alvaro Morata iz najstrožje kazni, potem ko ga je pred tem v kazenskem prostoru podrl Aleksandar Sedlar. Španski napadalec je zadel šele v drugem poizkusu, saj so ob prvem strelu, ki ga sicer ni izkoristil, igralci Mallorce prehitro stekli v kazenski prostor.

Morata je drugič zadel tik pred koncem prvega polčasa, ko je izkoristil podajo Marcusa Llorenteja. Končni izid je v 79. minuti postavil Koke in Atleticu prinesel izjemno pomembne tri točke v boju za Ligo prvakov.

Colchonerosi so tretji z 62 točkami in imajo osem točk prednosti pred petim Villarrealom. Mallorca ostaja na 18. mestu v nevarni coni in se bo težko rešila pred izpadom, saj za Celto zaostaja pet točk.