Zmaga Barce, slovo Espanyola

La liga 8. Jul 202023:59 > 09. Jul 2020 0:05
Alex Caparros, Getty Images Sport

Nogometaši Barce so na Camp Nouu dobili mestni obračun z Espanyolom. Blaugrana je bila boljša z 1:0.

Varovanci Setiena so se vodilnemu Realu približali na zgolj točko zaostanka, a njihove možnosti za naslov so zares minimalne. Espanyol je v Segundo izpadel prvič po letu 1992/93.

Blaugrana je imela 74% časa žogo v svojih nogah, a niti slučajno ni igrala tako dobro kot na zadnji tekmi proti Villarealu.

V prvem polčasu je Katalonce nekajkrat rešil sijajni Ter Stegen. Sicer pa smo spremljali dolgočasno tekmo s slabim tempom.

Takoj na začetku 2. polčasa je po vstopu v igro, zaradi nevarnega štarta, rdeče videl Ansu Fati. Espanyol je imel številčno premoč le nekaj minut, saj je na drugi strani podoben prekršek napravil Lozano in si prislužil predčasen skok pod prho.

Barca je zadela v 56. minuti. Po strelu Messija je Cabrera žogo odbil na nogo Suareza, kateremu ni bilo težko zadeti iz neposredne bližine. Izkazalo se je, da je Urugvajec postavil končni rezultat.

Espanyol je po 27 letih izpadel iz La lige.