Barca koraka proti vrhu La Lige

La liga 6. Mar 202122:49 0 komentarjev
Osasuna Barcelona

Nogometaši Barcelone so na gostovanju v Pamploni premagali Osasuno z 2:0 in so le še dve točki za Atleticom, ki ga čaka veliki derbi z Realom.

Prvo lepo priložnost na tekmi je imela domača ekipa. Enrique Barja je streljal z roba kazenskega prostora, vendar je njegov poskus vratar ter Stegen brez večjih težav ubranil in žogo izbil v kot.
V 30. minuti je Barcelona prišla v vodstvo. Lionel Messi je bil tokrat v vlogi asistenta, s telepatsko dolgo podajo je našel Jordija Albo, ki ni okleval in z močnim, visokim strelom zatresel mrežo – 0:1.
Osasuna je imela priložnost za izenačenje v 34. minuti. Ruben Garcia je dobil žogo 20 metrov od gola in streljal v levo, vendar se je s fantastično parado izkazal Marc-Andre ter Stegen.

V prvem delu je imela Barcelona sicer 65 % posesti žoge, vendar si je tudi Osasuna ustvarila nekaj lepih priložnosti in trikrat neposredno streljala na gol (Barca le enkrat).

V drugem delu je Barca nadzorovala tekmo, si ustvarjala številne priložnosti in v 83. minuti prišla še do drugega gola – 18-letni Ilaix Moriba je dosegel svoj prvi zadetek v La Ligi.

Na lestvici pred nedeljskim madridskim derbijem med Atleticom in Realom vodijo Atleti z 58 točkami, Barcelona ima dve manj (ob dveh tekmah več), Real pa zaostaja za pet točk.