Brodolom Barce proti Cadizu

La liga 5. Dec 202022:24 0 komentarjev
Barcelona za Atleticom zaostaja za dve točki. (Alex Caparros, Getty Images)

Nogometaši Cadiza so na svojem terenu potopili Barcelono. Andaluzijci so bili boljši z 2:1 in tako poskrbeli za veliko nemira v hiši blaugrane.

Napadalni kvartet Barcelone so danes sestavljali Coutinho, Messi, Braithawaite in Griezmann.

Katalonci so izjemno slabo krenili v tekmo. V 8. minuti srečanja je po predložku domačih zelo nespretno posredoval osrednji branilec Barce Oscar Mingueza, ki je sicer član Barcelone B. 21-letnik je žogo zelo nerodno usmeril proti Ter Stegnu, ki je imel zelo malo časa za reakcijo, zato ga nemoremo okriviti za dejstvo, da je žogo odbil točno na nogo tekmeca. Alvaro Gimenez je nato okroglo usnje z neposredne bližine brez težav poslal v mrežo in poskrbel za vodstvo Cadiza.

Barca je sicer imela popolno prevlado, si ustvarila nekaj polpriložnosti, a manjkala je konkretnost.

Koeman je reagiral takoj po koncu 1. polčasa. Iz igre je potegnil Coutinha in branilca Minguezo, priložnost pa sta dobila Pedri in Dembele.

V 57. minuti so Katalonci našli pot do izenačenja. Jordi Alba se je po levi strani lepo vključil v napad in na oddaljenejši vratnici iskal dobro odkritega Griezmanna. Žoga do Francoza ni prišla, saj jo je prestregel rezervist Alcala, a na njegovo nesrečo jo je preusmeril proti lastnim vratom in premagal svojega vratarja.

V 63. minuti pa smo, kot že ničkolikokrat v letošnji sezoni, videli obrambni samomor Barce. Katalonci so gol prejeli iz ljubega miru, po tem, ko so imeli na voljo met iz avta. Prejemnik žoge je bil Lenglet, kateremu je žoga ušla pri sprejemu. Francoz je tako v zelo neugoden položaj spravil Ter Stegna, a tudi slednji bi se iz zagate moral izvleči, a se ni. Namesto, da bi žogo poslal v kot, je nastreljal Negreda, ki je tako žogo povedel proti praznemu golu. Zadetek je želel preprečiti De Jong, ki pa je občutil bolečino nasprotnikovega “lažnjaka” in se podrsal v prazno. Negredo je po elegantnem driblingu, zgolj nekaj sekund po vstopu v igro, zabil za novo vodstvo Cadiza.

Barca je v nadaljevanju pritiskala, a evidentno je bilo, da orkester Ronalda Koemana deluje vse prej kot uglašeno. Nekaj minut pred koncem se je, sicer nekoliko iz strani, sam pred vrati nasprotnika znašel Pjanić, a izkazal se je sijajni Ledesma. Gostitelji so takoj za tem zapretili iz protinapada prek Adekanyeja. Nizozemec se je znašel sam pred vrati Ter Stegna, a je bil nenatančen.

V zadnji minuti rednega dela tekma je še eno lepo priložnost zapravil Griezmann.

V sodniškem podaljšu je zapretil še Messi iz prostega strela. Po udarcu Argentinca so gostje zahtevali igro domačih z roko, a počasni posnetek je razkril, da je bilo vse čisto.

Cadiz je tekmo dobil z 2:1 in tako skočil celo na 5. mesto.

Barca je trenutno šele na 7. mestu. Res je, da je sezona še zelo dolga, a zdi se, da lahko katalonski ponos počasi že izključimo iz boja za naslov državnih prvakov.