Čustveno slovo nemške legende od Madrida (FOTO)

La liga 26. Maj 20248:44 0 komentarjev
Toni Kroos

Toni Kroos je odigral zadnjo tekmo na stadionu Santiago Bernabeu. Po koncu sezone namreč končuje svojo bogato nogometno kariero.

Toni Kroos je v Real Madrid prestopil iz Bayerna leta 2014, tik za tem, ko je osvojil naslov svetovnega prvaka z Nemčijo.

34-letnik je za madridski klub zbral 463 nastopov, dosegel je 28 golov in dodal 98 asistenc. Zadnjo tekmo v belem dresu bo sicer odigral na Wembleyju, v finalu lige prvakov se bo pomeril z Borussio iz Dortmunda.

Toni Kroos Toni Kroos
Kroos z osvojenimi lovorikami. Foto: Profimedia
"Hvala, legenda." Foto: Profimedia
Toni Kroos in Carlo Ancelotti. Foto: Profimedia

Real proti Betisu sicer ni uspel slaviti, tekma na Santiagu Bernabeu se je končala z 0:0. Trener Madridčanov Carlo Ancelotti je Kroosa iz igre poslal v 87. minuti, nemški reprezentant je prejel stoječe ovacije navijačev na tribunah.

Pri Realu je osvojil kar 22 lovorik. Štirikrat se je veselil naslova španskega prvaka, prav tolikokrat je v belem dresu osvojil tudi ligo prvakov. V sezoni 2022/23 je bil najboljši še v španskem kraljevem pokalu, superpokal Španije je osvojil štirikrat, klubsko svetovno prvenstvo petkrat, evropski superpokal pa trikrat.