Dembele v 90. minuti rešil zmago Barcelone

La liga 5. Apr 202123:17 0 komentarjev
getty
getty

Nogometaši Barcelone so na svojem Camp Nouu z 1:0 premagali Real Valladolid in se tako vodilnemu Atleticu približali na vsega točko zaostanka.

Nogometaši Real Valladolida so na Camp Nouu zelo drago prodali svojo kožo. V prvem polčasu sta bili ekipi celo izenačeni, videli smo kar nekaj priložnosti na obeh straneh. Kenan Kodrić je v eni izmed akcij že premagal Ter-Stegna, a mu je veselje preprečila prečka. Okvir se je stresel tudi na drugi strani, ko je ob koncu prvega polčasa vratnico zadel Pedri. Nogometaši blaugrane so že 29. v tej sezoni stresli okvir tekmečevih vrat.

V drugem delu igre je bila Barca precej boljša. Katalonci so si ustvarili veliko priložnosti, v vratih Valladolida pa je blestel bivši vratar Barce Jordi Masip. Najlepšo priložnost pri Barci je zapravil Dembele, ki se je po podaji Messija znašel sam pred vrati Masipa, a je slednji sijajno odreagiral. Tudi Jordi Alba se je nekajkrat nevarno vključil v napadalno akcijo, a ob zaključkih ni našel rešitve. Sicer so tudi varovanci Sergia Gonzaleza nekajkrat zapretili s protinapadov.

V 79. minuti si je Oscar Plano za grob štart nad Dembelejem prislužil rdeč karton in Katalonci so tako v zadnjih 10 minutah igrali z igralcem več.

Izgledalo je že, da bo Jordi Masip proti svojemu bivšemu delodajalcu ohranil čisto mrežo, a Barca je v izdihljajih tekme vendarle prišla do zmagovitega gola. V 90. minuti je De Jong poslal predložek v srce kazenskega prostora, kjer je bil najvišji Araujo, ki je žogo podaljšal proti oddaljenejši vratnici, tam pa je bil dobro postavljen Dembele, ki je žogo sicer iz voleja slabo zadel, a kljub temu premagal Masipa.

Barcelona se je  z zmago vodilnemu Atleticu približala na vsega točko zaostanka.

Koemanova četa je ostala neporažena na 18. zaporedni tekmi v La ligi.