Konec sanj o naslovu, Barcelona le remizirala z Levantejem

La liga 12. Maj 20210:05 > 0:24 0 komentarjev
getty
getty

Nogometaši Barcelone so na stadionu Ciudad de Valencia vodili že z 2:0, a so zapravili otipljivo prednost in se s tem tudi poslovili od boja za naslov La lige.

Barcelona je tekmo zelo dobro odprla. Že v uvodnih minutah je imel 2 lepi priložnosti Pedri. V 25. minuti je Barco v vodstvo popeljal Lionel Messi, ki je dosegel 29. prvenstveni gol v sezoni. Katalonci so prednost podvojili v 34. minuti, ko je po desni strani lepo prodrl Dembele in nato lepo zaposlil Pedrija, ki je moral žogo z neposredne bližine poslati v prazno mrežo.

Izgledalo je, da Barca na gostovanju v Valencii ne bo imela težav, a blaugrana si je, predvsem zaradi številnih nesmiselnih in nerazumljivih menjav Koemana, zakomplicirala življenje.

Gostitelji so se v igro vrnili v 57. minuti, ko je bil v kazenskem prostoru ob anemični in statični obrambi Barce najvišji Melero. Slednji je brez težav preskočil rezervista Sergija Roberta, ki je, če lahko verjamete, operiral v osrčju obrambe. Le 2 minuti kasneje je Morales z Rogerjem Martijem odigral krasno dvojno kombinacijo in nato elegantno premagal Ter Stegna. Levante je tako poravnal izzid.

Katalonci so se po blitzkriegu tekmeca hitro pobrali. V 64, minuti je Messi lepo odložil žogo za Dembeleja, ki se je po desni strani vključil v napadalno akcijo, nato pa s topovskim iztrelkom razparal mrežo v desnem zgornjem kotu vrat Aitorja Fernandeza. Francoz je dosegel 30 gol za Barco v vseh tekmovanjih. 15 golov je dosegel z desno, 15 z levo nogo.

V 82. minuti je Koeman iz igre povlekel Dembeleja in v igro poslal Sergina Desta. Katastrofa se je napovedovala sama od sebe. Američan je znova deloval kot slon v trgovini s porcelanom. Le minuto kasneje je povsem narobe zapiral Tona, ki je ob njem prišel do žoge, ga nato dvakrat zavrtel kot cicibana, nato pa podal v kazenski prostor, kjer statični Pique ni bil spreten ob Sergiu Leonu, ki je zadel za končnih 3:3.

Barcelona je na zadnjih treh tekmah, po tem, ko je že vodila, izgubila 5 točk.

Levante je na zadnjih petih domačih tekmah proti Barceloni kar štirikrat ostal neporažen.

Barca lahko tako pozabi na slavje v španski La ligi. Levante pa je veliko uslugo napravil obema madridskima velikanoma.