La liga znova odprta: Atletico izgubil proti Levanteju

La liga 20. Feb 202118:20 > 18:24 0 komentarjev
Atletico Madrid

Nogometaši Atetica so si na svoji Wandi Metropolitano privoščili hud spodrsljaj. Colchonerosi so izgubili proti Levanteju, ki je bil boljši z 2:0.

Levante je le tri nazaj v Valencii gostil Atletico in mu uščipnil pomembni 2 točki v boju za naslov. Danes pa so varovanci Paca Lopeza gostovali v Madridu in prišli do senzacionalne zmage nad madridskim Atleticom.

Levante je do vodilnega zadetka prišel v 30. minuti, ko je z roba kazenskega prostora sprožil Morales in premagal Jana Oblaka. Atleti so v 2. polčasu iskali pod do izenačujočega zadetka. Suarez je zatresel vratnico, Correa je dosegel zadetek, a je bil gol, zaradi predhodnega prekrška Suareza v napadau, razveljavljen. Colchonerosi so poizkušali s številnimi predložki in streli, a v vratih Levanteja je blestel Dani Cardenas, ki je bil izbran tudi za “kralja” tekme. V 95. minuti se je Jan Oblak ob prekinitvi preselil pred nasprotnikova vrata, nogometaši Levanteja pa so po odbiti žogi izpeljali lep protinapad, ki se je končal z zadetkom. Jorge de Frutos je zadel v prazno mrežo in poskrbel za končnih 0:2.

To je bil prvi domači poraz rdeče-belih iz Madrida po decembru leta 2019!

Atletico Madrid je v tej sezoni kar enajstkrat ohranil mrežo nedotaknjeno, toda na zadnjih šestih tekmah je Jan Oblak vselej prejel najmanj en zadetek.

Simeonejeva četa je na zadnjih 4 tekmah samo enkrat zmagala, zato je odveč reči, da so se colchonerosi znašli v rezultatski slepi ulici. Sicer pa je bil to prvi poraz Atletica po sedmih tekmah.