Sevilla zanesljivo do treh točk proti Elcheju

La liga 17. Mar 202120:56 0 komentarjev
Sevilla Elche
Sevilla - Elche

Na zadnji tekmi 27. kola španske La Lige je Sevilla na domačem igrišču premagala Elche z 2:0 in tako ostaja v stiku z najboljšo trojko.

Sevilla se je gostom oddolžila za nepričakovan poraz pred enajstimi dnevi (1:2). Ekipa Julena Lopeteguija je na prvenstveni lestvici s 54 točkami na 4. mestu, za vodilnim Atleticom zaostaja devet točk, za drugouvrščeno Barcelono pet in za tretjim Realom iz Madrida tri. Elche, ki je izgubil tretjič na zadnjih štirih tekmah, je s 24 točkami tik nad cono izpada.

Prvi zadetek na srečanju je v 43. minuti dosegel Youssef El Nesyri. Maročan je trenutno najbolj vroč igralec Seville, saj je prejšnji teden dosegel dva gola proti Borussiji v Ligi prvakov, mrežo je zatresel tudi v zadnjem kolu La Lige proti Betisu. Na zadnjih treh tekmah se je podpisal prav pod štiri zaporedne zadetke, njegov niz pa je v 89. minuti prekinil Franco Vazquez, ki je povišal na 2:0. Za igralca sredine igrišča, ki sicer ne dobiva veliko priložnosti, je bil to prvi gol v La Ligi po novembru 2019.