Atletico brez Jana Oblaka skočil pred Real

La liga 5. Maj 20238:25 > 8:30 0 komentarjev

Nogometaši Atletica iz Madrida so po domači zmagi proti Cadizu v 33. krogu napredovali na drugo mesto španskega prvenstva. Varovanci Diega Simeoneja so brez poškodovanega slovenskega vratarja Jana Oblaka slavili s 5:1 in imajo na lestvici točko prednosti pred mestnim tekmecem Realom.

Rdeče-beli so povedli že v drugi minuti, ko je zadel Antoine Griezmann. Isti igralec je v 27. minuti povišal vodstvo, vse dvome o zmagovalcu pa sta v prvi tretjini drugega polčasa razblinila Alvaro Morata (49.) in Yannick Carrasco (57.).

Cadiz je v 72. minuti sicer znižal zaostanek po golu Anthonyja Lozana, vsega minuto kasneje pa je prednost štirih zadetkov ponovno vzpostavil Nahuel Molina.

Pri domačih je Jan Oblak izpustil še tretjo zaporedno tekmo zaradi težav z vratom. Igral ni že proti Mallorci in Valladolidu, nazadnje pa je branil ob porazu proti Barceloni 23. aprila.

Atletico je kljub odsotnosti Škofjeločana dobil zadnje tri tekme in na lestvici prehitel Real iz Madrida. Atletico ima pet krogov pred koncem 69 točk, Real je zbral eno manj. Pred obema je Barcelona z 82 točkami. Katalonci, ki so v torek ugnali Osasuno z 1:0, bi si lahko z zmago proti Espanyolu 14. maja že zagotovili naslov prvaka.