Barcelona po zmagi na derbiju znova sama na vrhu

La liga 9. Jan 202323:15 0 komentarjev

V 16. krogu španske La Lige si je Real Madrid v Villarrealu privoščil drugi poraz v letošnji sezoni španskega prvenstva (1:2). Prvič v 21. stoletju v začetni enajsterici galaktikov na prvenstveni tekmi ni bilo niti enega španskega nogometaša. Barcelona je gostovala v španski prestolnici in premagala Atletico z 1:0.

Beli balet sta pokopala zadetka Yeremiyja Pina in Gerarda Morena. V 60. minuti je Karim Benzema z bele točke poskrbel za poravnavo izida, a so domači zmagoviti gol dosegli že tri minute pozneje, prav tako z enajstmetrovke. Villarreal je bil boljši nasprotnik in na gol tekmeca sprožil več strelov.

Nogometno nedeljo v Španiji je danes zaznamoval derbi med Atleticom in Barcelono. V prvem polčasu je imela Barca – igrala je brez kaznovanega Roberta Lewandowskega – sprva terensko premoč, ki jo je kronala z vodilnim zadetkom v 22. minuti, ko je bil po natančni podaji Gavija Ousmane Dembele dovolj hiter in žogo ob bližnji vratnici potisnil v mrežo Jana Oblaka.

V končnici sta zaradi medsebojnega obračunavanja rdeča kartona dobila Stefan Savić in Torres. Že v sodnikovem dodatku pa je bil blizu izenačenju Griezmann, a je z golove črte žogo izbil Ronald Araujo.