Real Sociedad nazaj na vrhu, Oblak z Atleticom do točke

La liga 28. Okt 202123:15 > 23:25 2 komentarja

Real Sociedad še naprej ostaja največje presenečenje španskega prvenstva. V 11. krogu španskega prvenstva so na gostovanju premagali Celto iz Viga (0:2). Baski so podaljšali svoj niz nepremaganosti na 13 tekem v vseh tekmovanjih. Brez zmage v prvenstvu je še naprej Getafe, ki je na gostovanju pri Granadi dolgo časa vodil, na koncu pa remiziral (1:1). V Valencii pri Levanteju je gostoval Jan Oblak in njegov Atletico Madrid, ki je vknjižil nov remi (2:2). Oblak je oba zadetka prejel z enajstmetrovke.

Velika Barcelona pod vodstvom Ronalda Koemana nadaljuje z nizanjem slabih rezultatov. Po velikem razočaranju na večnem derbiju – Real je na Camp Nouu zmagal z 2:1 – je sledil nov šok.

Katalonci so z 0:1 klonili pri palčku Rayu Vallecanu. Zmagoviti zadetek je že v prvem polčasu dosegel nekdanji član Atletica in Manchester Uniteda Radamel Falcao, pri Barceloni pa je v v 72. minuti enajstmetrovko zapravil Memphis Depay. To je bil za Barcelono že tretji ligaški poraz na zadnjih štirih tekmah.

Po novem porazu so se sestali vodilni možje Barcelone in z mesta trenerja razrešili Ronalda Koemana. Začasno bo vlogo trenerja prevzel Sergi Barjuan, kmalu pa naj bi Barcelona ustoličila legenda kluba Xavija Hernandeza.

Real Madrid se je na Santiagu Bernabeuu z Osasuno razšel brez zadetkov.