Leicester v zadnji minuti do zmage v Sheffieldu

Nogomet 6. Dec 202016:09 0 komentarjev
Leicester
Leicester

V 11. kolu Premier lige je Leicester na Bramall Lanu z zadetkom Jamieja Vardyja v 90. minuti premagal zadnjeuvrščeni Sheffield United z 2:1.

Zadnjeuvrščeni Sheffield je še edina ekipa Premier lige brez zmage, na nobeni tekmi pa ni dosegel več kot en gol.
Leicester v zadnjem času prav tako ni v formi, saj je izgubil zadnji dve tekmi, nazadnje celo doma proti Fulhamu.

Gostje so imeli prvo resno priložnost v 9. minuti, ko je v kazenski prostor pritekel Jamie Vardy, vendar je žoga po njegovem strelu zadela samo vratnico.

Leicester je v vodstvo prišel v 24. minuti. Ayoze Perez je bil na pravem mestu ob pravem času in odbito žogo poslal v mrežo za 0:1.

Sheffield je za izenačenje potreboval manj kot tri minute. Po podaji Johna Lundstrama s kota je najvišje skočil Oliver McBurnie in zadel prvič v tej sezoni.

Oliver McBurnie

Leicester je v sodnikovem dodatku prvega polčasa še enkrat zadel vratnico, tokrat se je stresla po strelu Jamesa Maddisona.

V drugem polčasu se na igrišču ni dogajalo nič posebnega, Leicester je imel sicer pobudo, precej več posesti žoge, vendar do resnejših priložnosti ni prišel vse do 90. minute. Takrat je James Maddison lepo podal Jamieju Vardyju, ki se je sam znašel pred vratarjem in zadel za zmago Leicestra z 2:1.

Sheffield je izgubil šestič zapored, Leicester pa je zmagal po dveh zaporednih porazih. Na lestvici je zdaj le točko za Chelseajem, Sheffield pa je krepko na zadnjem mestu s samo eno točko.