Leipzig v superpokalu razbil Bayern, Šeško debitiral in opozoril nase

Nogomet 12. Avg 202322:46 0 komentarjev
Benjamin Šeško v akciji na tekmi proti Bayernu. FOTO: Profimedia.

Benjamin Šeško je debitiral v dresu Leipziga in ekspresno prišel do prve lovorike v Nemčiji. Pokalni prvak Leipzig je v Münchnu s 3:0 razbil Bayern, ki si je nastop na superpokalu zagotovil z naslovom državnega prvaka.

Po lanskem letu, ko je proti Bayernu izgubil s 3:5, je Leipzig danes še drugič zaigral v nemškem superpokalu in ga prvič osvojil. Bayernu se je oddolžil za lanskoletni poraz in ga razbil s 3:0.

Junak večera na Allianz Areni v Münchnu je bil španski reprezentant v vrstah Leipziga Dani Olmo, ki mu je uspel ’’hat-trick’’. Zadel je v tretji, 44. in 68. minuti, ko je po natančnem strelu z enajstih metrov postavil končni izid.

Malo pred tem in malo za tem, ko je pri Bayernu na igrišče vstopil sto milijonov evrov vredni Anglež Harry Kane, ki je dan prej postal najdražji nogometaš v zgodovini nemške lige, v 64. minuti, je pri Leipzigu na igrišče vstopil Benjamin Šeško.

Harry Kane v dresu Bayerna. FOTO: Profimedia.

Šeško v slabih pol ure trikrat blizu gola

20-letni slovenski reprezentant, ki je poleti prišel iz Salzburga za 24 milijonov evrov in postal najdražji slovenski nogometaš do zdaj, se je žoge prvič dotaknil v 70. minuti in se skorajda takoj proslavil. Dobil je zračni dvoboj s Kimom Min-Jaom, ki je poleti v Bayern za 50 milijonov evrov prišel iz Napolija, Južnokorejca prehitel in stekel sam proti vratom Svena Ulreicha v vratih Münchenčanov, ga obšel in streljal, potem pa je njegov poskus v zadnjem hipu blokiral Kim.

V 88. minuti je zelo agilni Šeško obrambi Bayerna pobegnil še drugič, se spet znašel iz oči v oči z Bayernovim vratarjem, ki pa je njegov strel ubranil. Že minuto pozneje je bil slovenski super talent v akciji še tretjič. Prišel je do strela v kazenskem prostoru, toda z volejem meril mimo vrat.

Na svoj prvi nemški gol bo moral Šeško torej še počakati, a ob prvem nastopu v dresu Leipziga, pri katerem sta v napadu od prve minute zaigrala Timo Werner in najdražji nakup v zgodovini kluba Louis Openda, je pustil zelo dober vtis.

Naslednjo priložnost za gol bo imel Šeško čez teden dni, ko se začne nemška bundesliga. Leipzig, pri katerem je Kevin Kampl obsedel na klopi in ni zaigral, čaka gostovanje pri Bayerju Leverkusnu.