Nogomet 4. Nov 202118:07 2 komentarja
Luki Zahoviću gre na Poljskem v zadnjem času odlično. FOTO: Guliverimages.

Slovenski nogometni reprezentant Luka Zahović je bil pri poljskem prvoligašu Pogonu Szczecinu izbran za igralca meseca. V oktobru se je izkazal z dvema goloma in dvema asistencama.

Luka Zahović je bil v izboru, v katerem sodelujejo navijači Pogona, za najboljšega izbran z veliko prednostjo, nagrado pa je dobil prvič, odkar se je pred enim letom iz Maribora preselil v Szczecin.

Zahović, ki je po slabšem začetku sezone izgubil mesto v začetni enajsterici Pogona, na prvih dveh tekmah v oktobru – pri zmagi nad Gornikom s 4:1 in porazu proti Wisli Plock z 0:1 – na igrišču ni bil od prve minute (igral je 26 oziroma 13 minut), potem pa se vrnil v začetno enajsterico in na preostalih dveh tekmah Pogona v prejšnjem mesecu navdušil.

Pri zmagi nad Jagiellonio s 4:1 je zablestel z golom in dvema asistencama, z golom pa se je izkazal tudi pri nedeljski zmagi nad Legio Varšavo z 2:0.