Levante prekinil niz 8 tekem brez zmage

La liga 5. Dec 202015:18 0 komentarjev
de Frutos
Jorge de Frutos

Nogometaši Levanteja so v 12. kolu La Lige s 3:0 premagali Getafe in tako prekinili niz osmih tekem brez zmage. Na zadnjih petih so remizirali, tri pred tem pa izgubili.

Levante je do vodstva prišel že v 5. minuti tekme, ko je obrambi ušel Roger in z desne strani lepo zadel na oddaljeno vratnico. Le dve minuti kasneje je Getafe ostal brez Cheme, ki ga je sodnik izključil zaradi nevarne igre z dvignjeno nogo.

Levante Getafe

V 17. minuti je bilo že 2:0. Gomez se je po hitri akciji sam znašel na robu kazenskega prostora in streljal med noge Sorie za lepo prednost domačih.

Do tretjega gola so gostitelji prišli v 57. minuti. Obramba gostov je bila povsem razredčena, de Frutos je dobil žogo na desni strani in mirno zatresel mrežo za končnih 3:0.

Getafe je v 77. minuti ostal še brez Dakonama (drugi rumeni karton), tako da je srečanje končal le z devetimi igralci.

Levante je nepremagan na zadnjih šestih tekmah (1 zmaga, 5 neodločenih izidov) in je na 17. mestu. Getafe ni zmagal na šestih zaporednih tekmah (od zmage nad Barcelono 17. oktobra) in je na 13. mestu lestvice.