Dalić se je opravičil navijačem za poraz

Liga narodov 4. Jun 20229:01 > 9:40 0 komentarjev
Zlatko Dalić je na klopi Hrvaške še presegel legendarnega Ćira Blaževića. FOTO: Guliverimages.

Hrvaška reprezentanca je na prvi tekmi nove sezone Lige narodov v Osijeku s 3:0 izgubila proti Avstriji. Za hud poraz se je selektor Zlatko Dalić opravičil.

Avstrijci so povedli v 41. minuti po golu Marka Arnautovića, v drugem polčasu sta zmago potrdila Michael Gregoritsch in Marcel Sabitzer. Hrvaška je po porazu na zadnjem mestu v skupini.

Vrhunci tekme Hrvaška – Avstrija:

“To je težek poraz. Čestitam Avstriji za zmago, našim navijačem pa se opravičujem. Prve pol ure smo igrali dobro, a po prejetem zadetku smo v igri padli,” je po tekmi povedal selektor Hrvaške Zlatko Dalić.

Za Dalićem je sicer težek teden. 1. junija se je namreč zaradi smrti očeta odmaknil od reprezentance, ki pa jo je na včerajšnji tekmi znova vodil s klopi.

Vezist Hrvaške Lovro Majer po tekmi prav tako ni bil dobre volje: “To je veliko razočaranje. Tekma je bila čudna. Imeli smo precej priložnosti, dobili pa smo tri zadetke iz protinapadov. Ni smiselno govoriti o tekmi, ko jo izgubiš na tak način.”

Za selektorja Avstrije Ralfa Rangnicka je bil to reprezentančni debi na klopi naših severnih sosedov.

V skupini z Avstrijci in Hrvati so še Francozi in Danci. Slednji so v Parizu presenetili svetovne prvake in po preobratu slavili z 2:1.