Hladen tuš tudi za Angleže, na derbiju dneva remi

Liga narodov 4. Jun 202222:51 > 22:51

Potem ko sta s porazom v novo sezono Lige narodov vstopili Francozi in Hrvati, so dan kasneje na mino v Budimpešti stopili tudi Angleži. Derbi dneva v Bologni med Italijo in Nemčijo se je končal brez zmagovalca (1:1).

Po petkovem pogrebu favoritov je v soboto hladen tuš doživela tudi velika Anglija. V Budimpešti so klonili z 0:1. Odločilni trenutek smo videli v drugem polčasu, ko je v svojem kazenskem prostoru nerodno posredoval Reece James in podrl Zsolta Nagya in sodnik je dosodil enajstmetrovko. Izkoristil jo je Dominik Szoboszlai in Madžarom zagotovil angleški skalp.

Madžari šokirali Angleže:

Naši vzhodni sosedi so po prvem krogu nove sezone lige narodov na vrhu skupine 3 v ligi A. Derbi dneva med Italijo in Nemčijo se je namreč končal z remijem. V Bologni so domačini povedli v 70. minuti, ko je zadel Lorenzo Pellegrini. A veselje domačinov ni trajalo dolgo, saj je le tri minute kasneje izenačil Joshua Kimmich. To je bil tudi končni izid srečanja.

Na Finskem je slabo kazalo tudi BiH. Teemu Pukki je domače popeljal v vodstvo, gostje so bili na pragu porazu, ko je za BiH v tretji minuti sodnikovega dodatka izenačil Smail Prevljak.

Izenačujoči zadetek Bosne:

V isti skupini je Črna gora z 2:0 ugnala Romunijo, v 66. minuti je zadel Stefan Mugosa, v 87. minuti pa je zmago domačih potrdil Marko Vukčević.

Turčija je s 4:0 premagala Ferske otoke, Luksemburg pa je z dvema goloma Danela Sinanija 2:0 ugnal Litvo.

Na prvi tekmi dneva je Armenija presenetljivo ugnala Irsko. Srečanje je v drugem polčasu odločil Eduard Spercjan.