Nemčija razbila evropske prvake, nova blamaža Angležev

Liga narodov 14. Jun 202222:40 > 22:58 1 komentar

Nemčija je v Mönchengladbachu s kar 5:1 odpravila Italijo. Evropski prvaki so bili povsem neprepoznavni, varovanca Hansija Flicka pa so blesteli. Novo blamažo so si privoščili Angleži, ki so vnovič dobili madžarsko zaušnico, tokrat so bili naši vzhodni sosedje boljši s 4:0.

Nemški “elf” se je poigral z Italijo. Za izbrance Hansija Flicka je prvi gol dosegel Joshua Kimmich v 10., v izdihljajih prvega polčasa pa je na 2:0 povišal Ilkay Gundogan po natančnem strelu z 11-metrovke. V drugi polovici tekme sta zadela še Thomas Müller (51.) in Timo Werner (68., 69.). Za Italijane sta zadela Wilfried Gnonto (78.) in Alessandro Bastoni (94.).

Vseh sedem zadetkov iz Mönchengladbacha:

Nova blamaža Anglije

Na stadionu Molineux v Wolverhamptonu so naši zahodni sosedi na kolena položili lanske evropske podprvake. Junak dvoboja je bil Roland Sallai, igralec nemškega Freiburga je prvi gol dosegel v 16., drugega v 70., zadnja žeblja v angleško krsto pa sta zabila Zsolt Nagy v 80. in Daniel Gazdag v 89. minuti.

Po štirih tekmah je v vodstvu Madžarska s sedmimi, Nemčija je zbrala šest, Italija pet, Anglija pa dve točki.

Nizozemci v zaključku do nove zmage

“Tulipani” so na svoji četrti tekmi dosegli tretjo zmago. V obračunu proti Valižanom sta v prvem polčasu v Rotterdamu zadela Noa Lang (17.) in Cody Gakpo (23.), zmagoviti gol pa je dosegel Memphis Depay v sami končnici dvoboja. Za goste sta zadela Brennan Johnson (26.) in Gareth Bale (092./11 m). Poljaki na drugi tekmi niso bili kos Belgijcem, edini gol v Varšavi je zabil Michy Batshuayi (16.).

Zadetek za zmago Belgije:

V tej skupini vodi Nizozemska z 10 točkami, Belgija ima sedem, Poljska štiri, Wales pa točko.

Preobrat Bih v Zenici

V ligi B je Škotska v Erevanu visoko premagala Armenijo s 4:1, Ukrajina in Irska pa sta se na drugi tekmi v skupini 1 v poljskem Lodžu razšli z 1:1. V skupini 3 sta bili prav tako dve tekmi: Črna gora je v Bukarešti premagala Romunijo s 3:0, potem ko je “hat-trick” dosegel Stefan Mugoša, BiH pa v Zenici Finsko s 3:2.

Hrvati sredi Pariza pokorili svetovne prvake

Odločilna akcija na tekmi se je zgodila že na začetku, ko je Ibrahima Konate po kotu v kazenskem prostoru zrušil Anteja Budimira, Luka Modrić pa je bil zanesljiv izvajalec z bele točke. Mike Maignan je bil sicer blizu obrambi, a je žoga končala v mreži.

Hrvaška se je z zmago prebila na drugo mesto skupine 1 v ligi A, kjer prvo mesto zasedajo Danci, ki so z 2:0 premagali Avstrijo. Zadela sta Jonas Wind (21.) in Andreas Skov Olsen (37.). Avstrija pravih priložnosti ni imela, Christian Eriksen pa je tik pred koncem zapravil priložnost za še višjo zmago Skandinavcev.

Vrnitev Slovencev v drugem polčasu

Po bledi predstavi v Beogradu so bili Slovenci odločeni, da več pokažejo v Stožicah, a v prvem polčasu je vse kazalo na novo katastrofo. Srbi so povedli že v 8. minuti prek Andrije Živkovića, na odmor pa so šli gostje celo s prednostjo dveh zadetkov. V 35. minuti je zadel še Aleksandar Mitrović.

Boštjan Cesar, ki je še na drugi zaporedni tekmi nadomeščal obolelega selektorja  Matjaža Keka, je ob polčasu naredil kar tri menjave. V igro so namesto Davida Brekala, Mihe Zajca in Žana Celarja so vstopili Jure Balkovec, Domen Črnigoj in Andraž Šporar. Spremembe so padle na plodna tla, saj je Slovenija že do 53. minute že izenačila na 2:2. Znižal je Adam Gnezda Čerin, po izjemni podaji Jasmina Kurtića pa je izenačil Benjamin Šeško. Slovenci so še drugič zapored ostali neporaženi in ostali v igri, da ostanejo v močni ligi B. Imajo le še točko manj od Švedov.

Vsi zadetki s tekme med Slovenijo in Srbijo:

Haaland blestel proti Švedom

Prva tekma skupine B2 lige narodov se je končala po slovenskih željah. Vodilna Norveška je na domačem igrišču s 3:2 premagala Švedsko in se tako oddolžila navijačem za remi s Slovenijo. Švedi tako ostajajo pri eni zmagi, v Ljubljani so bili boljši le od Slovenije, s katero se bodo v nadaljevanju lige merili za obstanek.

Norveški zvezdnik Erling Haaland je dosegel dva gola, enega sicer iz enajstmetrovke, poleg tega pa vpisal še asistenco pri zadetku Alexandra Soerlotha.

Švedi so sicer v zadnjih trenutkih tekmece nekoliko prestrašili, po veliki napaki vratarja Robina Olsna je v sodniškem dodatku Viktor Gyokeres znižal na 2:3, bili potem še nevarni, vendar do izenačenja niso prišli. Prvi gol za Švede je za znižanje na 1:2 dosegel Emil Forsberg.