Remi v Solni s pridihom čarovnije izjemnega Benjamina Šeška

Liga narodov 27. Sep 202222:35 > 22:36 0 komentarjev
Benjamin Šeško; Foto: Guliverimage

Slovenska nogometna reprezentanca je v zadnjem krogu lige narodov v Stockholmu igrala 1:1 (1:1) s Švedsko. S tem so si izbranci Matjaža Keka zagotovili obstanek v ligi B.

Slovenija je bila v prvem polčasu enakovreden tekmec in do prednosti prišla po fantastičnem sodelovanju Petra Stojanovića ter Benjamina Šeška.

Prvi je na sredini igrišča v 28. minuti prišel do žoge, lepo zaposlil napadalca Salzburga, ta pa je iz prve, brez oklevanja, pomeril z volejem ter prekrasno zadel mrežo s svojo (slabšo) levo nogo za enega najlepših golov v zgodovini slovenske reprezentance.

Švedi so še v prvem polčasu odgovorili. V prodor proti vratom Jana Oblaka se je spustil Šeškov bodoči soigralec Emil Forsberg in namesto, da bi ga slovenski vezisti ter branilci na silo zaustavili, je mlačno posredovanje igralcev v belih dresih rezultiralo v njegov “sprehod” do kazenskega prostora ter neoviran strel z desnico v levi spodnji kot vrat slovenskega čuvaja mreže. Član Leipziga je s tem postavil izid prvega polčasa.

V drugem polčasu so imeli Švedi precej več od igre, si ustvarili kar precej pol-priložnosti, a ostalo je pri 1:1 in Slovenija ostaja v drugem kakovostnem razredu evropskega reprezentančnega tekmovanja.