Pariški zvezdniki zgolj remizirali, Chelsea premagal Milan

Liga prvakov 5. Okt 202219:20 > 22:27 0 komentarjev

Slovenski navijači so v sredinem večeru Lige prvakov znova prišli na svoj račun. Salzburg z našim Benjaminom Šeškom je gostil zagrebški Dinamo, rdeči biki so prišli do minimalne zmage (1:0). Na večernih tekmah smo tokrat videli zadetke prav na vseh obračunih. Zanesljivi zmagi sta zabeležila oba angleška predstavnika, Chelsea je odpravil AC Milan (3:0), Manchester City pa Koebenhavn (5:0). Po porazu v španskem prvenstvu je tokrat zmagal tudi Real Madrid, ki je ugnal Šahtar iz Donecka. V Lizboni sta se pomerila Benfica in PSG, tekmeca pa sta se razšla brez zmagovalca (1:1).

– Liga prvakov, 2. krog

Erling Haaland pri Cityju nadaljuje svoj strelski niz, danes je proti Kobenhavnu spet hitro zadel po podaji Joãa Cancela. Po pol ure igre je 22-letni Norvežan zadel še drugič. Nato so si gostje zabili tudi sami, ko je avtogol dosegel Davit Khocholava. Drugi polčas se je nadaljeval bolj ali manj v istem stilu, gostje pa praktično niso sprožili proti vratom Edersona. V 55. minuti je Riyad Mahrez izkoristil najstrožjo kazen, nato pa je asistiral še Julianu Alvarezu. City tako še naprej ostaja neporažen in na vrhu skupine G.

Dortmund je podobno prišel do hitrega vodstva, v šesti minuti je zadel Raphael Guerreiro. Ob koncu prvega polčasa je Dortmund v treh minutah zadel še dvakrat. Najprej je Jude Bellingham asistenci dodal še gol in povišal vodstvo rumeno-črnih, Karim Adeyemi pa je postavil končni izid polčasa. V drugem je Sevilla znižala zaostanek v 51., ko je bil strelec strelec Youssef En-Nesyri. Končni izid pa je v 75. minuti postavil Julian Brandt.

Salzburg z zmago skočil na vrh skupine

V skupini E je londonski Chelsea doma premagal Milan s 3:0. Za vodstvo modrih je zadel Wesley Fofana v 24. minuti, ki se je po podaji iz kota najbolje znašel v kazenskem prostoru. V drugem polčasu je po predložku Reeca Jamesa prednost povišal Pierre-Emerick Aubameyang. James je pet minut zatem še sam dosegel zadetek proti danes zelo bledemu Milanu, ki ga je Chelsea tako prehitel na drugem mestu lestvice v tej skupini. Točko več od njiju ima na prvem mestu Salzubrg slovenskega mladeniča Benjamina Šeška.

Zadetek Okaforja za zmago Salzburga:

V skupini F je Real Madrid vpisal še tretjo zmago v tej sezoni lige prvakov. Danes je premagal Šahtar Doneck z 2:1. Za 1:0 je v 13. minuti dvoboja zadel Rodrygo, ki je nato asistiral Viniciusu Juniorju za 2:0. Ukrajinci so še pred koncem polčasa izidi znižali, ko je bil natančen Oleksandr Zubkov. V drugem polčasu pa se izid ni več spremenil. To je bil tudi prvi poraz Šahtarja v ligi prvakov, zaenkrat je drugi v skupini, na tretjem mestu pa je Leipzig Kevina Kampla.

Vsi zadetki iz Madrida:

Na dvoboju skupine H sta tako PSG kot Benfica v tekmo krenila na krilih dveh zmag v ligi prvakov. A tekma danes ni ponudila zmagovalca. Parižane je v vodstvo po strelu z roba kazenskega prostora popeljal Lionel Messi. V 41. minuti so domačini prišli do izenačenja. Po predložku z leve strani je slabo odreagiral Danilo Pereira in dosegel avtogol. Prvi polčas je bil izenačen, v drugem pa si je več priložnosti ustvaril PSG, a si je nekaj lepih obramb nabral grški vratar Benfice Odisseas Vlachodimos. Portugalci so bili nevarni predvsem iz protinapadov, a tudi njim ni uspelo zadeti in ekipi sta se razšli z neodločenim izidom ter ostajata izenačeni na vrhu skupine s sedmimi točkami.

Mojstrovina Messija in avtogol Pereire:

Na drugi tekmi te skupine pa je Juventus premagal Maccabi Haifo s 3:1 in prišel do prve zmage v tem tekmovanju. Juve je po polčasu vodil 1:0, zadel pa je Adrien Rabiot. V 50. minuti je vodstvo podvojil Dušan Vlahović. Maccabi je znižal petnajst minut pred koncem, po golu Deana Davida. V 83. pa je vse dvome o zmagovalcu razblinil Rabiot, ki je zadel še drugič. Pri vseh treh zadetkih stare dame je bil podajalec Argentinec Angel Di Maria.

Kaj se je dogajalo v torek?

V skupini B je Atletico Madrid, pri katerem je Jan Oblak branil celo tekmo, doživel boleč poraz v Belgiji, po katerem ostaja pri treh točkah, medtem ko je Brugge stoodstoten. Kamal Sowha in Ferran Jutgla sta bila strelca za domačine, pri gostih pa je Antoine Griezmann v 76. minuti zapravil najstrožjo kazen. Porto je odpravil Bayer Leverkusen z 2:0.

Handanović obsedel na klopi, Bayern povozil Viktorio

V skupini C je Inter, Samir Handanović je bil tokrat le na klopi za rezerviste, gostil Barcelono, tekmo pa so sodili Slovenci na čelu s Slavkom Vinčićem. Čeprav so imeli Španci žogo precej več v svoji posesti, zadeli okvir vrat, dosegli zadetek, ki pa so ga sodniki razveljavili zaradi igranja z roko, so na koncu igrišče zapustili sklonjenih glav. Edini gol na tekmi je dosegel Hakan Calhanoglu v sodniškem dodatku prvega polčasa. Inter ima zdaj šest točk, Barcelona ostaja pri treh. Na prvi tekmi skupine je münchenski Bayern pričakovano ugnal Viktorio Plzen s 5:0.

Petarda Bayerna:

Napoli ponižal Ajax, prva zmaga za Marseille

V skupini D je Marseille gostil Sporting in slavil s 4:1. V skupini A je Napoli premagal Ajax. Giacomo Raspadori je zadel dvakrat za Italijane, Giovanni Di Lorenzo, Piotr Zielinski, Hviča Kvarachelia in Gio Simeone pa po enkrat. Domači, pri katerih je sicer že v deveti minuti za 1:0 zadel Mohamed Kudus, so od 73. minute igrali brez izključenega Dušana Tadića, a že takrat so Italijani vodili s 5:1.

Vsi zadetki iz Amsterdama:

Liverpool je na drugi tekmi skupine z golom Trenta Alexander-Arnolda in enajstmetrovko Mohameda Salaha z 2:0 odpravil Glasgow Rangers. Napoli je stoodstoten, Liverpool ima šest, Ajax tri točke, Rangers pa so še brez.