Panika v Parizu: kaj se dogaja s Kylianom Mbappejem?

Ligue 1 2. Feb 202312:15 0 komentarjev
Kylian Mbappe

V francoski prestolnici z zaskrbljenostjo spremljajo zdravstveno stanje prvega zvezdnika PSG Kyliana Mbappeja, ki se je poškodval na sredini prvenstveni tekmi proti Montpellierju.

Parižani so sredino tekmo 21. kroga francoskega prvenstva po zaslugi zadetkov Fabiana Ruiza, Lionela Messija in Warrena Zira-Emeryja dobili s 3:1, kljub zmagi pa je imel za sabo izjemno slab večer predvsem napadalec PSG Kylian Mbappe.

Štiriindvajsetletnik je najprej v 10. minuti zapravil najstrožjo kazen, nato pa le enajst minu pozneje igrišče zapustil zaradi poškodbe. Ta je po poročanju L’Equipe veliko bolj resna, kot se je sprva predvidevalo, saj bi napadalec lahko manjkal celo na obeh tekmah osmine finala lige prvakov proti Bayernu iz Münchna.

“Kylian je prejel udarec v koleno in mišico. Gre samo za modrico ali morda celo hematom? Tega še ne vemo. A jasno je, da ne more tvegati, saj nas čaka zelo gost razpored, pred nami pa so zelo pomembni obračuni,” je dejal trener PSG Christophe Galtier.

Zaskrbljenost 56-letnika je na mestu, saj se je Mbappe po tekmi počutil slabo. “Zelo me boli,” naj bi po pisanju francoskih medijev medicinskemu osebju kluba potožil tudi nogometaš sam.

S tem pa slabih novic iz tabora francoskih prvakov še ni konec, saj se je v prvem polčasu poškodval tudi njihov španski branilec Sergio Ramos, ki ima težave s prepono. “Sergio je igrišče zapustil zaradi nelagodja, ki ga je čutil v preponi,” je dodal Galtier.

PSG, ki ima v francoskem prvenstvu pet točk prednosti pred drugouvrščenim Montpellierjem, bo sicer prvo tekmo proti Bayernu odigral 14. februarja, povratno v Münchnu pa 8. marca.