Trener PSG prepričan, da pozna razlog za Neymarjevo poškodbo

Ligue 1 20. Feb 202313:01 0 komentarjev
Neymar

Trener francoskega nogometnega prvaka PSG Christophe Galtier je za novo poškodbo zvezdnika Neymarja, ki si je na nedeljski prvenstveni tekmi proti Lillu (4:3) zvil gleženj, pripisal preveč natrpanemu urniku. Neymar je nedeljsko tekmo zaradi poškodbe na nosilih zapustil v 51. minuti, za zdaj še ni znano, za kako resno poškodbo gre.

Neymar, ki je bil strelec drugega zadetka za pariški klub v 17. minuti, se je poškodoval na začetku drugega polčasa po trku z branilcem Lilla, Benjaminom Andrejem. Za zdaj še ni znano, kako resna je poškodba, iz kluba pa so sporočili, da bo Neymar v naslednjih 48 urah opravil dodatne preglede.

Neymar si je isti gleženj poškodoval na svetovnem prvenstvu v Katarju konec lanskega leta in zaradi te poškodbe na dveh tekmah za Brazilijo ni igral.

“To ni nesreča. Vedno obstajajo razlogi za poškodbe, v tem primeru pa je to razpored oziroma serija tekem,” je dejal Galtier.

Poškodba Neymarja je prišla v neprijetnem trenutku za PSG, navaja agencija Reuters, saj PSG kmalu čaka povratna tekma osmine finala lige prvakov proti Bayernu, Parižani pa so na prvi tekmi prejšnji teden izgubili z 0:1.

Po poškodbi Brazilca so sicer po spletu začele krožiti tudi teorije, da zdravstveno stanje zvezdnika morda le ni tako resno. Številni uporabniki družbenih omrežjih so namreč spomnili, da v kratkem rojstni dan praznuje Neymarjeva sestra, nogometaš pa se v zadnjih desetih letih njene zabave kot po naključju ni udeležil le lani, ko je PSG igral proti Bordeauxu.