Brez presenečenja: Real in Napoli brez težav do napredovanja

Liga prvakov 15. Mar 202322:52 > 22:54 2 komentarja

Imamo vseh osem udeležencev četrtfinala lige prvakov. V torek zvečer sta si napredovanje priborila še Manchester City in Porto. Vse naslovnice si je prilastil norveški stroj za gole Erling Haaland, ki je ob zmagi proti Leipzigu s kar 7:0 zabil neverjetnih pet golov! Liverpool ni uspel pripraviti preobrata na Santiago Bernabeuu, Madridčani so slavili z 1:0, še bolj zanesljivo pa so svoje delo opravili Neapeljčani, ki so s 3:0 odpravili Eintracht iz Frankfurta.

Med najboljših osem so se prejšnji teden že uvrstili Bayern München, Benfica, Chelsea in Milan. Po Cityju in Interju pa sta preostali dve mesti zapolnila Real Madrid in Napoli.

Tekma v Madridu se je začela zelo dinamično. V prvem polčasu so vseeno prevladovali domači nogometaši, ki so si pripravili kar nekaj lepih priložnosti, toda Alisson je bil vselej na mestu. Tudi na drugi strani je moral nekajkrat posredovati Thibaut Courtious, toda zadetkov gledalci na Santiago Bernabeuu v prvih 45 minutah niso videli.

V drugem polčasu so galaktiki povsem stopili na žogo in Liverpool si praktično ni pripravil resnejše priložnosti, da bi ogrozil vratar Madridčanov. V 79. minuti srečanja je Karim Benzema izkoristil priložnost, Real Madrid pa se zanesljivo veseli napredovanja v četrtfinale.

Napoli gladko do napredovanja

Še bolj zanesljivo so svoje delo opravili Neapeljčani, ki so nadzorovali praktično celotno srečanje. Čeprav so se Nemci dolgo časa dobro upirali, pa je v drugi minuti sodniškega podaljška v prvem polčasu mrežo Eintrachta zatresel Victor Osimhen. 24-letnik je nato v 53. minuti zadel še drugič, piko na i pa je z bele točke v 64. minuti pristavil Piotr Zielinski.

Neapeljčani z gladko zmago nadaljujejo odlično sezono tako v domačem prvenstvu kot tudi v evropskih tekmovanjih, to je tudi prvič v zgodovini kluba, da so se prebili v četrtfinale lige prvakov.

Vsi trije zadetki Napolija:

City popolnoma razbil rdeče bike

City je goliado začel z najstrožje kazni, potem ko je slovenska sodniška ekipa strogo dosodila nenamerno igro z roko Benjamina Henrichsa, ki je bil s hrbta nastreljal iz neposredne bližine. Strel z bele točke je v vodstvo spremenil Erling Haaland. Le dve minuti pozneje je Norvežan v gol pospravil še odbitek po strelu Kevina De Bruyneja ter tako City popeljal na rob napredovanja. Dokončno ga je še pred odmorom potrdil kdo drug kot Haaland, ki je v prvem polčasu vpisal hat-trick. Tudi v tretje je v mrežo potisnil odbito žogo.

Po polčasu se je nadaljevalo polnenje mreže. Najprej je šov prvega napadalca Cityja prekinil Ilkay Gündogan, a se je nekaj minut kasneje Haaland med strelce vpisal že četrtič in poskrbel za petardo v mreži Nemcev. Verjeli ali ne, v 57. minuti je Haaland zabil že petič! Še enkrat več je po odbiti žogi le podstavil nogo. Pep Guardiola mu je pred koncem namenil tudi nekaj počitka ter omogočil gledalcem stoječe ovacije. Za pravljičnih sedem je v sodnikovem dodatku neusmiljeno gol dodal še De Bruyne.

Kevin Kampl je za Leipzig odigral vseh 90 minut, ni pa bil edini Slovenec na tekmi na Etihadu. Vloga glavnega sodnika tekme je namreč pripadla Slavku Vinčiću, pomočnika sta bila Tomaž Klančnik in Andraž Kovačič, Nejc Kajtazović pomočnik VAR sodnika, vlogo četrtega sodnika pa je opravljal Rade Obrenović.

Porto v zaključku ostal brez gola

Na drugi tekmi dne je Porto na domačem stadionu poskušal napasti Inter, a bil praktično brez resne priložnosti vse do sodniškega dodatka. Takrat je vendarle pritisnil ter si v dobri minuti priigrla kar tri velike priložnosti. Enkrat so Italijani žogo izbili s črte, v drugo je s pomočjo vratnice posredoval vratar Andre Onana, v tretje pa je veselje domačim in s tem podaljšek preprečila prečka. Inter je tako obranil prednost s prve tekme.