Maribor in Celje ostajata pri eni zmagi

Nogomet 21. Avg 202220:12 1 komentar

Nogometaši Maribora in Celja so se v 6. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 2:2 (2:2).

Potem ko je Maribor pod vodstvom Damirja Krznarja v četrtek na evropski tekmi z remijem proti Cluju prekinili niz šestih porazov, je danes v obračunu s Celjem iskal tudi zelo želeno zmago. Sprva mu je kazalo dobro, saj je po dveh golih Marka Božića vodil z 2:0, toda še v prvem polčasu je z enako mero vrnil Charles Ikwuemesi. V lepi tekmi pa je bil to tudi zaslužen končni izid. Celjani so zdaj sredi lestvice pri sedmih točkah, Maribor jih ima po novem štiri oziroma 14 manj od vodilne Olimpije.

Mariborčani, pri katerih je tako kot pri Celjanih manjkalo kar nekaj poškodovanih nogometašev, tudi Nemanje Mitrovića po zlomu nosu še ni bilo v kadru, so odločno začeli, v šesti minuti je Roko Baturina prišel do strela, a meril preveč po sredini, tako da je Matjaž Rozman žogo odbil, malce zatem je z leve poskusil Ivan Brnić, toda žoga se je v loku odbila pred vrata, kjer bi jo moral Rozman le ujeti, a je neposrečeno posredoval, tako da jo je ob njem z glavo v mrežo potisnil Marko Božić.

Kmalu zatem so tudi Celjani grozili v kazenskem prostoru domačih, a pravega zaključnega strela niso sprožili, skorajda pa bi Luka Uskoković dosegel avtogol. V 13. minuti je z glavo poskusil Nene Gbamble, Menno Bergsen pa je s konicami prstov žogo poslal čez prečko. V 21. minuti pa je na drugi strani s strelom iz obrata poskusil Rok Kronaveter, Rozman pa je dobro posredoval in žogo odbil v kot.

Damir Krznar je na prvih dveh tekmah dvakrat remiziral. FOTO: Jure Banfi.

Takoj po tem so imeli domači novo lepo priložnost, a iz bližine žoge ni uspelo potisniti čez golovo črto ne Baturini ne Aljažu Antolinu. Zato pa jo je po novem kotu uspelo spet Marku Božiću, v osrčju kazenskega prostora je streljal z glavo in povišal na 2:0. V 37. minuti pa so se svojega prvega zadetka veselili tudi Celjani, Charles Ikwuemesi je zadel z glavo po podaji z leve strani.

Po priložnosti Brnića, ki je zgrešil cilj, pa je v 41. minuti znova zadel Ikwuemesi. Rozman je poslal dolgo žogo na mariborsko polovico, Sven Šoštarič Karič je naredil napako in z glavo le na kratko žogo poslal proti svojemu vratarju, a jo je prestregel celjski napadalec in nato znova matiral Bergsna.

Ikwuemesi je tudi v uvodu drugega dela znova opozoril nase, a je žoga končala malo mimo vrat, tudi sicer pa so Celjani v teh trenutkih pustili boljši vtis, med drugim je Nino Kouter v 60. minuti od daleč zgrešil mariborska vrata. Minuto pozneje je spet zadel Ikwuemesi, ko je sam stekel v kazenski prostor, a bil v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri 2:2.

V 64. minuti so imeli tudi domači izjemne priložnosti v enem napadu, najprej se je preveč zapletel Baturina, a le oddal žogo do Marka Božića, ki je streljal s približno osmih metrov, vendar je strel blokiral Dušan Stojinović. Isti igralec je poskusil tudi v 92. minuti, a takrat slabo streljal od daleč.

Maribor bo v 7. krogu v nedeljo gostoval pri Muri, Celje pa bo v petek gostilo Gorico.

Potek tekme iz minute v minuto:

KONEC TEKME! Maribor spet ni zmagal in zdaj za vodilno Olimpijo zaostaja že za 14 točk. Pri vsega eni prvenstveni zmagi ostajajo tudi Celjani, ki pa so ob tem kar štirikrat remizirali.

80. minuta: Izid je še vedno 2:2, v zadnjih minutah pa bolj pritiskajo nogometaši Celja.

62. minuta: Zdaj pa kar tri velike priložnosti za Maribor v eni akciji. Z desne strani je sam pred vrata Celja prišel Roko Baturina in želel podati v sredino, kjer je bil Rok Kronaveter, toda Celjani so žogo odbili. Do nje je prišel Marko Božić, ki je že šel mimo vratarja Celja in imel sijajno priložnost za hat-trick, ki pa je ni izkoristil. Celjani so njegov strel spet blokirali, žoga pa je spet prišla na noge Mariborčanov. Po njej je izven kazenskega prostora ustrelil Jan Repas, ki pa je meril čez gol.

Tri velike priložnosti Maribora v eni akciji (video):

60. minuta: Še naprej spremljamo dinamično igro, toda brez večjih priložnosti.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS! Za nami je odličnih 45 minut igre v Ljudskem vrtu. Upamo, da bo tudi drugi polčas podobno razburljiv.

GOOOL!!! Izenačenje v Ljudskem vrtu! V 42. minuti je po veliki napaki Svena Šoštarića Karića Chukwubuike Ikwuemesi prišel še do drugega gola na tekmi.

Drugi gol Chukwubuikeja Ikwuemesija (video):

GOOOL!!! Zdaj pa so do gola prišli Celjani. V 39. minuti je zadel Nigerijec Chukwubuikem Ikwuemesi.

Gol Chukwubuikeja Ikwuemesija (video):

GOOOL!!! No, zdaj pa so Mariborčani le prišli do drugega gola. V 23. minuti je v polno spet meril Marko Božić. Tudi tokrat je zadel z glavo po podaji iz kota.

Drugi gol Marka Božića (video):

22. minuta: Velika priložnost za Maribor, ki vse bolj pritiska. Z nekaj metrov je mimo gola streljal Marko Božić.

21. minuta: S strelom od daleč je poskusil Rok Kronaveter. Meril je natančno in močno, toda vratar Celja se je tokrat izkazal in žogo odbil v kot.

13. minuta: Zdaj so bili nevarni Celjani. Z glavo je poskusil Nene, toda vratar Maribora se je izkazal in žogo odbil v kot.

GOOOL!!! V 7. minuti je Maribor prišel do vodstva. Po neodločnem posredovanju Matjaža Rozmana v vratih Celja je z glavo zadel Marko Božić.

Gol Marka Božića (video):

6. minuta: Prvo priložnost na tekmi so imeli Mariborčani, s strelom z roba kazenskega prostora je poskusil Roko Baturina, a je vratar Celja njegov strel obranil.

ZAČETEK TEKME!

PRED TEKMO:

Danes bodo oči slovenskih ljubiteljev nogometa usmerjeni v štajerski konec. V Celju bo namreč na sporedu vedno vroči štajerski derbi. Nabrušeni domačini, ki so do prejšnjega kroga čakali na prvo zmago, bodo naredili vse, da še poglobijo prvenstveno krizo slovenskih prvakov.

Mariborčani so v četrtek resda prekinili črni niz šestih zaporednih porazov, remizirali so proti Cluju, rdeče številke pa želijo končati tudi v prvi slovenski ligi. Je po porazi proti Kopru, Olimpiji in Domžalah prišel čas za nove točke slovenskih prvakov?