Remi za konec kroga: Domžale ustavila prečka, Gorico Mulalić

Nogomet 22. Avg 202222:00 > 23. Avg 2022 8:13 2 komentarja
Ajdin Mulalić
(Foto: Lado Vavpetič/NK Domžale)

Šesti krog Prve lige Telemach se je zaključil z remijem v Novi Gorici, kjer sta se domača Gorica in gostujoče Domžale razšla brez zadetkov. Maribor tudi po 6. krogu Prve lige Telemach ostaja pri vsega eni zmagi. Včeraj je v Ljudskem vrtu z 2:2 remiziral proti Celju in ima zdaj že 14 točk zaostanka za vodilno Olimpijo, ki je v soboto z 2:0 v derbiju kroga premagala Koper na Bonifiki.

Domžale in Gorica z remijem navzgor

Zadnje srečanje 6. kroga Prve lige Telemach je postreglo z dinamičnim srečanjem v mestu vrtnic, ki pa se je zaključilo brez zadetka, čeprav je ob številnih priložnosti na obeh straneh močno zadišalo po vsaj po dveh zadetkih.

V prvem polčasu so bili bližje golu gostje, ki so prek Franka Kovačevića stresli prečko, v drugem delu pa je bil zelo aktiven domači vezist Alen Krajnc, ki mu je veselje s parado najprej preprečil Ajdin Mulalić, potem pa se je ob situaciji 1 na 1 četrt ure kasneje zlabo znašel pred domžalskim čuvajem mreže.

Prečka Kovačevića s konca prvega polčasa:

Domžalčani so kljub remiju skočili na tretje mesto, Goričani so po štirih zaporednih porazih lahko s točko še kar zadovoljni, saj so izplavali iz rdeče cone za izpad. Po šestih krogih so na osmem mestu.

Maribor spet ni zmagal

Novopečeni trener Maribora Damir Krznar je v četrtek prekinil niz šestih porazov in v prvi tekmi play-offa remiziral proti romunskemu prvaku CFR Cluju. Danes je lovil prvo zmago po mesecu dni čakanja in po prvi polovici prvega polčasa se je zdelo, da jo bo le dočakal.

Mariborčani so po dveh golih Marka Božića namreč vodili z 2:0, v zaključku prvega dela igre pa v vsega treh minutah zapravili vodstvo, obakrat je za Celjane zadel Nigerijec Chukwubuike Ikwuemesi in, kot se je izkazalo pozneje, postavil končni izid.

Maribor, ki brani naslov, zdaj za vodilno Olimpijo zaostaja že za 14 točk. Pri vsega eni prvenstveni zmagi ostajajo tudi Celjani, ki pa so ob tem kar štirikrat remizirali in imajo sedem točk.

Veselje nogometašev Olimpije na Bonifiki.

Olimpija konkurenci beži za šest točk

Olimpija še naprej blesti. V šestem krogu Prve lige Telemach je padel še Koper z 2:0. Tudi Primorci so imeli veliko priložnosti, v prvem polčasu so nekajkrat zapretili proti vratom Matevža Vidovška, ki pa še naprej brani v življenjski formi. Nekajkrat je izjemno posredoval in ohranil mrežo nedotaknjeno. Na drugi strani je po lepi akciji Svit Sešlar Ljubljančane povedel v vodstvo.

Tudi v drugem delu je bil tempo igre visok, priložnosti ni manjkalo. Koprčani spet niso uspeli premagati Vidovška, kar se jim je maščevalo v sodnikovem podaljšku. Svit Sešlar je sam stekel proti vratom Primorcev in v slogu največjih napadalcev premagal Golubovića za potrditev treh točk.

Zadetek Svita Sešlarja za 2:0:

Olimpija se je zasidrala na prvem mestu na lestvici Prve lige Telemach, na šestih tekmah je zbrala 18 točk, zadetka še ni prejela. Pred tokratnimi tekmeci in prvimi zasledovalci iz Kopra ima že šest točk prednosti.

Mojstrovina poglobila krizo Brava

Mura je v Šiški prišla do svoje druge zmage v sezoni, potem ko je po večinoma dokaj mirni tekmi, kar zadeva priložnosti, zmagoviti gol dosegla v zadnjih minutah tekme. Z glavo je mojstrsko vratarja Matijo Orbanića ugnal Mirlind Daku, ki je dosegel že svoj četrti zadetek v sezoni.

Mojstrski zadetek Dakuja:

Bravo, ki je doživel peti poraz in četrtega zaporedoma, še naprej pogreša zadetke, doslej je dosegel le enega, tokrat – še pri 0:0 – ni unovčil niti najstrožje kazni. Sodnik Bubek je po prekršku Kaia Cipota nad Martinom Kramaričem pokazal na belo točko, ki pa jo je zapravil Žan Trontelj.

Zgrešena enajstmetrovka:

Za uvod brez zadetkov

Na prvi tekmi kroga v Domžalah nismo videli zadetkov. Radomljani so po hudem porazu proti Kopru remizirali s Taborom, ki je potrdil dvig forme. Sežanci so v sezono vstopili z dvema zaporednima porazoma, zdaj pa je četa Dušana Kosića še na četrti tekmi zapored ostali neporaženi. Radomlje ostajajo tretje, Tabor pa je s šestimi točkami ujel Muro in Celje.