Kristusove muke vijolic po odličnem prvem polčasu (VIDEO)

Nogomet 15. Mar 202315:09 0 komentarjev

Nogometaši Maribora so v 27. krogu Prve Lige Telemach s težavo slavili v Šiški. Po izjemnem prvem polčasu so vijoličasti Bravo premagali s 3:2.

V obračunu dveh povsem različnih polčasov je Maribor iz Šiške odnesel vse tri točke in se Olimpiji vsaj začasno približal na 13 točk.

Potem ko so Štajerci po prvem polčasu vodili s 3:0, so v drugem za poln komplet točk trepetali proti Bravu, ki pa je kljub boljši igri še na 11. prvenstveni tekmi zapovrstjo ostal brez zmage. Vijoličasti so v prestolnici nastopili brez kaznovanih Josipa Iličića in Martina Milca, zaradi poškodb pa sta manjkala še najboljši strelec lige Žan Vipotnik in Gregor Sikošek.

Bravo je izpeljal prvo nevarno akcijo na tekmi, po podaji Denisa Bušnje pa se je iz neposredne bližine slabo znašel Luka Štor in žogo s strelom v tla poslal v prečko.

Tri minute kasneje je Maribor zapretil po udarcu iz kota, a so se Ljubljančani rešili. So pa Štajerci v 21. minuti izkoristili slabo postavljanje tekmečevih branilcev, po podaji v globino pa je z levico zaključil Arnel Jakupović.

Po uigrani akciji s prostega strela so naslednji zapretili domači, a je strel Štora blokiral Luka Uskoković. Takoj na drugi strani pa so prednost v 25. minuti povišali Mariborčani. Po asistenci pri prvem golu se je Marko Tolić vpisal še med strelce po podaji Ivana Brnića.

Pet minut kasneje je bil izid na semaforju že 3:0, potem ko je bil po podaji s prostega strela z veliko sreče na koncu z neposredne bližine uspešen Max Watson. Sodniki so v sobi za Var sicer preverili situacijo, a je gol obveljal.

Prigarane tri točke

Drugi polčas je prinesel popoln preobrat v igri. Domači so udarno začeli, a v 48. minuti ne rezervist David Flakus Bosilj po strelu z leve strani, ne Gašper Trdin po posledičnem kotu in poskusu z glavo nista spravila žoge za hrbet Ažbeta Juga.

Je pa zato Štor v 51. minuti znižal izid na 1:3, potem ko je stekel za hrbet obrambe Maribora in s konico prstov zaključil mimo Juga.

Ljubljančani so še naprej prevladovali, po lepi podaji Gala Kureža je Trdin nekaj minut kasneje povsem sam s 14 metrov zgrešil cilj.

V 60. minuti se je Bravo približal na vsega gol zaostanka. Akcijo po levi strani je začel Martin Kramarič, v sredino je podal Matija Kavčič, z glavo pa je bil natančen Flakus Bosilj.

Domači so z vse močnejšim vetrom v hrbet še naprej igrali bolje, imeli nekaj obetavnih položajev za dosego zadetka, a zadnja podaja ni našla poti do naslovnikov. V 81. minuti je od daleč poskusil Žan Trontelj, a nekoliko z desne ni ogrozil Juga. Mariborčani so se nato dobro branili, Bravo pa si ni več pripravil izrazitejših priložnosti.

Nogometaši Brava bodo v naslednjem krogu v nedeljo, 19. marca, gostili Gorico, Maribor pa bo dan prej gostoval pri Kalcerju Radomlje.

NK Bravo – NK Maribor 2:3 (0:3)

V ŽIVO

90.+4 minuta: Pred vrata Maribora je ob kotu prišel tudi Mitja Orbanić in ni dosti manjkalo, da bi vratar Brava skočil dovolj visoko za strel proti vratom Juga. Ljubljančanom je zmanjkalo časa. Tekme je konec!

90.+1 minuta: Grd štart Uskokovića, ki je lahko še vesel, da je dobil le rumeno kazen, a na naslednjem srečanju mu počitek zavoljo parnih kartonov ne uide.

80. minuta: Bravo napada, Maribor se brani, a večjih priložnosti si fantje v rumenem niso uspeli več pripraviti.

73. minuta: Mariborčani hodijo po tankem ledu. Skoraj bi enajstmetrovko zakrivil Sven Šoštarič-Karić.

67. minuta: Žan Trontelj je podal Kramariču, Štoru pa je nato žoga zbežala v kot. Prav lahko bi domači prišli do izenačenja.

60. minuta: GOOOOOOOOL! Nebeški skok Flakusa Bosilja, ki je prišel v igro kot “joker” s klopi. Izid je znižan, le še gol zaloge za vijoličastih. Z leve strani je napadlcu lepo podal Kavčič.

57. minuta: Bravo postaja vse bolj nevaren. Tokrat je podajal Štor, zaključeval pa Kramarič, a z roba kazenskega prostora udaril visoko nad gol.

51. minuta: GOOOOOOOOOL! Štor je končno pobegnil svojemu “policaju” Uskokoviću, izkoristil dolgo podajo Martina Kramariča in žogo “frcnil” mimo Juga za znižanje rezultata. Bravo je na domači zelenici zadel po več kot šestih urah posta!

POLČAS

45.+3 minuta: Oster štart Andraža Žiniča, ki je pokosil Tamarja Svetlina. Krilni igralec Maribora si je prislužil rumen karton in prepoved igranja na naslednji tekmi.

30. minuta: GOOOOOOOL! Po neugodnem prostem strelu, ki je letel nizko proti oddaljenejši vratnici. Podal je Tolić, Matija Kavčič nerodno posredoval, žogo je v mrežo z neposredne bližine pospravil Max Watson. Sodnik Bojan Mertik je zadevo tri minute pregledoval s pomočjo VAR sobe in zadetek po posvetovanju potrdil.

25. minuta: GOOOOOOOOOOOOL! Tolić je po asistenci dodal še gol. Najprej je diagonalno podal Ivanu Brniću, ta je toliko počakal, da se mu je soigralec odkril v kazenskem prostoru, mu podal na glavo in Maribor ima velik kapital pred nadaljevanjem.

24. minuta: Spet je bil nevaren Štor, ki je pomeril proti vratom, Juga je tokrat rešil Uskoković, ki je žogo odbil v kot.

21. minuta: GOOOOOOOL! V kazenski prostor je prodrl Arnel Jakupović, potem ko mu je v prazen prostor podal Marko Tolić. Nekdanji član Domžal je z levico izjemno natančno meril ob vratnici.

8. minuta: Luka Štor bi skoraj zadel proti bivšemu klubu. Napadalec Ljubljančanov, ki je v prvi postavi dobil priložnost pred Davidom Flakusom Bosiljem, je bil spretnejši od Luke Uskokovića, žogo spravil za hrbet Ažbeta Juga, toda le v prečko.

NK Bravo – NK Maribor 2:3 (0:3)

Športni park Šiška, sodniki: Mertik, Herženjak, Kranjc.

Strelci: 0:1 Jakupović (21.), 0:2 Tolić (25.), 0:3 Watson (30.), 1:3 Štor (51.), 2:3 Flakus Bosilj (60.).

Bravo: Orbanić, Kavčič, Katinić, Jakšić, Španring (od 52. Trontelj), Trdin, Svetlin (od 46. Kurež), Bušnja (od 46. Flakus Bosilj), Kramarič, Kurtović (od 80. Selan), Štor (od 68. Marjanac).
Maribor: Jug, Šoštarič Karič, Uskoković, Watson, Žinič, Repas, Antolin (od 73. Laušić), Brnić (od 84. Guerrico), Tolić (od 85. Božičković), Božić (od 73. Kronaveter), Jakupović (od 85. Sirk).

Rumeni kartoni: Trdin, Katinić; Žinič, Jug, Uskoković.