PLT: Koper po burnem zaključku do velike zmage v Fazaneriji

Nogomet 16. Mar 202314:35 > 19:37 0 komentarjev
Koper barišić mura
Maks Barišić bo Koper očitno zamenjal za Maribor. Foto: Jure Banfi

V Prvi ligi Telemach sta 27. krog zaključila Mura in Koper. Primorci so sredi drugega polčasa z dvema goloma v treh minutah slavili po preobratu (2:1). Na derbiju z začelja so uspešen niz nadaljevali Goričani in z minimalno zmago Sežance preskočili na lestvici. Vodilna Olimpija je že v sredo z 1:0 preskočila Celje. Maribor je upravičil vlogo favorita in kljub slabemu drugemu polčasu Bravo ugnal s 3:2.

V Fazaneriji, ki so jo Prekmurci znova lepo zapolnili, je bilo vroče do zadnjih sekund. Če v prvem polčasu nismo videli veliko akcije, je bilo po odmoru povsem drugače. Prvi so zadeli domači, Mirlind Daku se je po bliskovitem protinapadu znašel sam pred vratarjem in lepo zadel v spodnji kot.

Gol Dakuja po hitrem protinapadu:

Veselje domačih ni trajalo dolgo. V le treh minutah igre so gostje najprej izenačili preko Luke Tičića, nato z golom Maksa Barišića z bele točke prišli do popolnega preobrata. Mura je krenila v napad po izenačenje in še najbližje prišla v 94. minuti, ko je v kazenskem prostoru padel Amar Beganović. Glavni sodnik Denis Šabanagić je odmahnil z roko in mu pokazal rumeni karton za simuliranje, čeprav je do kontakta brez dvoma prišlo. Vsaj dvomljiva odločitev, VAR ni posredoval. Koper je tako na lestvici preskočil Muro in na 4. mestu drži dve točki prednosti pred tokratnim nasprotnikom.

Padec Beganovića v kazenskem prostoru:

Goričani preskočili Tabor

Nogometaši Gorice po prihodu stratega Edyja Reje igrajo kot prerojeni. Tokratni dvoboj je za vrtnice štel dvojno, saj so se v Sežani pomerili z neposrednim tekmecem za obstanek. Po zaslugi Daria Kolobarića so se domov vrnili z minimalno zmago in tako na treh tekmah pod vodstvom novega trenerja vpisali kar sedem točk. Z zmago so Sežance preskočili na lestvici in se odlepili z dna.

Kdor ne da, ta dobi!

Sredin spored se je zaključil z derbijem kroga. Vodilna Olimpija je gostovala v Celju in se tudi z nekaj sreče razveselila tri točke. Celjani so imeli nekaj več od igre že v prvem delu, v drugem pa so se povsem razleteli in oblegali vrata gostov. Nekaj zares lepih priložnosti je zapravil Chukwubuikem Ikwuemesi, Denis Popović je stresel vratnico, pohvaliti pa je potrebno tudi vratarja Olimpije Matevža Vidovška, ki je na koncu nabral kar devet obramb.

Po vseh zapravljenih priložnostih je sledila kazen. Zmagoviti gol je v 82. minuti po natančni podaji Maria Kvesića dosegel rezervist Admir Bristrić, ki je v igro vstopil le sedem minut pred tem. Olimpija je z novimi tremi točkami le potrdila, da ji naslova ne more vzeti več niti čudež.

Zadetek Admirja Bistrića:

Domžalčani po zmagi nad Olimpijo počepnili na lokalnem derbiju

Lokalni derbi v Domžalah je ponudil atraktiven obračun, ki so ga veliko bolje odprli Radomljani. Odličen začetek so Mlinarji kronali z zadetkom v 13. minuti, ko je hiter protinapad zaključil Ester Sokler. Tudi po vodstvu se gostje niso pomaknili v obrambo in so si še naprej pripravili več priložnosti. Ob koncu prvega polčasa so zapretili tudi Domžalčani, ki pa do odmora niso prišli do zadetka.

Odličen zadetek N’Landuja:

V drugem polčasu smo sprva videli povsem drug obraz domačinov, ki so se podali v lov za izenačenje. In ni trajalo dolgo, saj je rumena družina v 49. minuti izkoristila enajstmetrovko. Z bele točke je v polno meril Franko Kovačević. Ko se je zdelo, da so Radomljani povsem padli in da se obeta celo preobrat, pa je prišel hladen tuš. V 56. minuti je Darly N’Landu z izjemno samostojno akcijo poskrbel za novo vodstvo gostov, kar se je na koncu izkazalo za odločilen zadetek.

Dva povsem različna polčasa v Šiški

Oslabljeni Mariborčani so se iz Ljubljane vrnili z vsemi tremi točkami. Po prvem polčasu je kazalo, da bodo do popolnega plena prišli igraje, a se je po glavnem odmoru vse skupaj spremenilo. Bravo je bil v drugem polčasu precej boljši in na koncu so morali aktualni prvaki celo trepetati za zmago. Novi trener Ljubljančanov Aleš Arnol je na klopi ekipe s stadiona ŽAK tako še naprej brez zmage, Bravo pa z Mariborom vleče negativno serijo, saj so rumeni s Spodnje Šiške na devetih tekmah z vijoličastimi, ki jih je gostil ŽAK, kar osemkrat izgubili.