Mariborčani izgubili dve točki v Rogaški Slatini

Nogomet 25. Feb 202415:17 0 komentarjev

Nogometaši Rogaške in Maribora so se v 23. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 0:0.

Rogaška je znova pokazala, da je spomladi povsem drugačna ekipa kot jeseni. Čeprav je v prejšnjem krogu visoko izgubila pri vodilnem Celju, pa je proti Mariboru pokazala celo nekaj več konkretnosti kot gostujoča zasedba, ki pa je imela najlepšo priložnost tekme. A ne enim ne drugim ni uspelo zatresti mreže, tako da so se razšli z delitvijo plena. Maribor ostaja tretji, Rogaška pa zadnja na lestvici.

Slatinčani so v deveti minuti prvič zagrozili, ko je Patrik Mijić prišel do strela z roba kazenskega prostora, Ažbe Jug pa je bil na mestu. Mijić je poskusil tudi dve minuti pozneje, vendar z leve strani kazenskega prostora žogo poslal mimo vrat.

Mariborčani, ki so začeli brez sicer napadalno razpoloženih Josipa Iličića in Arnela Jakupovića, so prvi zaključni strel sprožili v 17. minuti, ko je bil precej nenatančen Sven Šoštarič Karič.

Josip Iličić. Foto: Jure Banfi

V 41. minuti so domači, ki so dotlej imeli lepše priložnosti, zahtevali najstrožjo kazen po padcu Mijića pred vrati Maribora, a do nje ni prišlo. Malce pozneje je Rok Pirtovšek žogo poslal čez gol s strelom z glavo.

Kmalu po začetku drugega polčasa je Hilal Soudani po kotu žogo poslal mimo vrat, v 53. minuti pa je po poškodbi Luke Uskokovića po dolgem času spet zaigral kapetan Maribora Martin Milec.

V 60. minuti so imeli Mariborčani najlepšo priložnost na tekmi, ko je Maks Barišić že šel mimo Ajdina Mulalića, na koncu pa žogo poslal v prečko.

Tudi Slatinčani pa so še naprej kazali odločno predstavo, nekajkrat opozorili nase, vendar brez pravega zaključka. Že v sodniškem dodatku je Soudani po kotu prišel do novega strela z glavo, a tudi on zgrešil cilj.

Rogaška bo v 24. krogu v nedeljo gostovala v Kopru, Maribor pa bo dan prej gostil Domžale.

Rogaška – Maribor 0:0

Športni center, sodniki: Antič, Vidali, Švarc.

Rogaška: Ž. Lorber (od 1. Mulalić), Kambič, Flis, Lovrić, Pirtovšek, Korošec, Thalisson, Vujčić, Kregar (od 87. Prenkpalaj), Kurež (od 87. Satchwell), Mijić.
Maribor: Jug, Širvys, Uskoković (od 53. Milec), Šoštarič Karič, Lorbek, Vrhovec, J. Repas (od 61. Ž. Repas), Božić (od 77. Iličić), Soudani, Barišić (od 61. Jakupović), Kolar (od 77. Bourles).

Rumeni kartoni: Vujčić, Lovrić, Kambič, Flis; Soudani, Lorbek.

Potek tekme iz minute v minuto:

KONEC TEKME!

91. minuta: Krasna priložnost Soudanija, ki pa je po podaji Iličića z glavo z idealnega položaja zgrešil vrata Rogaške.

73. minuta: Sijajno je kot izvedel Oliver Kregar in udaril neposredno proti vratom Juga, ki je s skrajnimi močmi žogo odbil prek svojih vrat.

69. minuta: Še enkrat je zaključil Korošec, Karić je odbil ravno dovolj, da je žoga zgrešila vrata Maribora.

65. minuta: Pred vrati Maribora se je znašel Alen Korošec, a je bil Jug spet na pravem mestu.

59. minuta: Kakšna priložnost za Maribor! Maks Barišić je prišel sam pred Mulalića in se znašel pred praznimi vrati Rogaške, toda zadel samo prečko!

57. minuta: Nov poizkus Mijića, ki je z roba kazenskega prostora meril v Juga, v naslednji akciji pa Kurež ni uspel zatresti mreže po podaji Hrvata. Za nameček so sodniki dosodili še prepovedan položaj. Rogaška še kako grozi Mariboru!

52. minuta: Poškodba Luke Uskokovića, na zelenice se vrača povratnik Martin Milec.

47. minuta: Najlepša priložnost za Maribor na tekmi, Božić je podal s kota, Soudani pa je prišel do strela ob bližnji vratnici, a nerodno, žoga se je odbila od njegovega kolena, s strelom zgrešil vrata Rogaške.

ZAČETEK DRUGEGA DELA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

43. minuta: Po podaji Kregarja je z glavo poizkusil Rok Pirtovšek, a udaril prek vrat.

41. minuta: Mijić je padel v kazenskem prostoru, domači so zahtevali enajstmetrovko, ko je Hrvata nerodno brcnil Lorbek, a je sodniška piščalka postala nema.

35. minuta: Maribor je zapretil prek Božića, a je njegov poizkus podaje pred vrata preprečil Mulalić.

17. minuta: Prvi strel Mariborčanov, Sven Šoštarič Karić je žogo poslal prek vrat Rogaške.

12. minuta: Še enkrat je udaril Partik Mijić, ki ne izbira položajev za zaključek. Tudi tokrat ni bil daleč od uspeha, a žoga je švignila mimo leve vratnice Ažbeta Juga.

9. minuta: Neugodni Patrik Mijić je z roba kazenskega prostora sprožil proti vratom Maribora, a preveč po sredini vrat in Jug je bil na mestu.

1. minuta: Pričakovana menjava Slatinčanov, vratarja Lorberja je zamenjal Ajdin Mulalić.

Začetek nogometnega praznika v Rogaški Slatini!

Pred tekmo:

Mariborčani še vedno niso prejeli kazni zaradi razgrajanja njihovih navijačev na tekmi proti Muri. Ta bi znala biti precej ostra, kar pa bodo morali proti Rogaški povsem odmisliti, če želijo nadaljevati z dobrimi predstavami, ki jih kažejo v spomladanskem delu. Njihovega trenerja Anteja Šimundžo lahko veseli prebujeni Josip Iličić, ki je ujel strelsko formo in v četrtek tlakoval pot svoji ekipi do pomembne zmage proti neugodnemu Bravu. Zanimivo, vijoličasti bodo v Rogaški Slatini znova gostovali po več kot 30 letih, saj je bila avgustovska tekma odigrana v Krškem.