PLT: Nedelja po okusu Olimpije. Celjani izgubili tri, Maribor pa dve točki

Nogomet 25. Feb 202419:20 > 19:27 0 komentarjev
Vodilni Celjani so presenetljivo izgubili v Celju. FOTO: Aleš Fevžer.

V nedeljo so vodilni Celjani v 23. krogu Prve lige Telemach izgubili z 1:2 v Domžalah, medtem ko je Maribor le remiziral v gosteh pri Rogaški. To sta rezultata, ki so se ju zagotovo najbolj razveselili nogometaši Olimpije, ta je v soboto visoko s 4:0 premagala Aluminij. Tonči Žlogar je na klopi Mure debitiral z remijem 0:0 proti Radomljam.

Med tednom so pri Muri menjali trenerja, posloviti se je moral Vladimir Vermezović, nasledil pa ga je dozdajšnji selektor slovenske reprezentance do 19 let Tonči Žlogar. Nekdanji legendarni slovenski nogometaš je debitiral z remijem brez zadetkov, potem ko je moral celotni drugi polčas odigrati z vsega desetimi nogometaši.

Tik pred koncem prvega polčasa je bil zaradi nespametne in nevarne igre pri Muri izključen Žan Trontelj, česar pa gostje niso znali izkoristiti. V drugem polčasu so sicer zadeli, v polno je meril Brazilec Caio da Cruz, a so sodniki njegov gol zaradi prepovedanega položaja razveljavili.

Celjani nepričakovano izgubili v Domžalah

Vodilni Celjani, ki imajo zdaj na vrhu lestvice sedem točk prednosti, do tekme v Domžalah v prvenstvu niso izgubili osem tekem v nizu in v tem času zabeležili sedem zmag, medtem ko so Domžalčani izgubili zadnje štiri prvenstvene tekme, a zdaj črn niz prekinili na spektakularen način.

Prvi polčas v Domžalah se je končal brez zadetkov, v uvodnih 15 minutah drugega dela pa so Domžalčani dvakrat zadeli. Najprej je v polno meril mladi branilec Lukas Hempt, ki je prišel do prvoligaškega prvenca, potem pa še Makedonec Mario Krstovski.

Celjani so se po veliki napaki vratarja Domžal Lovra Štubljarja v igro vrnili v 86. minuti, ko je zadel Rus Egor Prutsev, a jim je zmanjkalo časa, tako da so se morali sprijazniti s tretjim prvenstvenim porazom v sezoni.

Maribor izgubil dve točki v Rogaški Slatini

Nogometaše Maribora je v Rogaški Slatini pričakala sijajna navijaška kulisa. Domačini so ob gostovanju velikega soseda pripravili pravi nogometni praznik, a že od začetka tekme favoriziranim vijolicam dali vedeti, da naj na lahko zmago proti Slatinčanom ne računajo.

Črno-beli so imeli v prvem polčasu več priložnosti, pretil je predvsem Patrik Mijić. Ante Šimundža je s sestavo ekipe precej tvegal in na klopi pustil tako Arnela Jakupovića kot Josipa Iličića, štajerski ponos pa ni našel recepta, s katerim bi resneje zapretil vratom Ajdina Mulalića.

To se je spremenilo v drugem polčasu, ko je krasno priložnost zapravil Maks Barišić. Primorec je že preigral vratarja Mulalića, nato pa stresel samo prečko. Šimundža je v zaključku tekme stavil na vse svoje glavne adute, a preobrata ni bilo, še več, v zadnji dvajsetih minutah so še kako grozili tudi domači, a ostalo je pri končnih 0:0.

Suverena zmaga Olimpije

Triindvajseti krog sta v Kidričevem odprla Aluminij in Olimpija, ki je slavila zmago s kar 4:0. Ljubljančani so mrežo domačih načeli že v 15. minuti, ko je zadel Timi Max Elšnik, le tri minute pozneje pa je na 2:0 povišal Raul Floruzc. Piko na i sijajni predstavi zmajev v prvem polčasu je je z drugim zadetkom na tekmi postavil Elšnik, visoko zmago pa je nato v 65. minuti potrdil Marko Brest.

Jo bo Bravo zagodel Kopru?

Po obisku Ljudskega vrta Bravo čaka nov zahteven tekmec. Nasproti jim bo stal Koper, ki v prestolnico po prestavljeni sredini tekmi proti Muri prihaja precej spočit. Že res, da so Šiškarji tekmo proti vijoličnim izgubili, a zato znova dokazali, da so dobro organizirana in težko premagljiva ekipa. Proti Mariboru bi si za prikazano predstavo zagotovo zaslužili točko, a jim je hrbet obrnila tudi sreča. Glede na to, da so v spomladanskem delu remizirali s Celjem svojo kožo pa drago prodali tudi proti Mariboru, lahko tudi Primorce pričakajo nadvse samozavestni.