Matavž še zna zadeti

Nogomet 5. Dec 202120:42 2 komentarja
Tim Matavž v dresu slovenske reprezentance. FOTO: Guliverimages.

Tim Matavž, nekdanji dolgoletni slovenski reprezentant, si zdaj nogometni kruh služi v drugi turški ligi. Danes je dveh mesecih in pol zadel za Bursaspor pri zmagi s 3:1.

Tim Matavž, ki je pred tem igral v Združenih arabskih emiratih (Al Wahda), je letos poleti presenetil in naznanil, da bo kariero nadaljeval v drugi turški ligi. To je bila za napadalca, ki je še pred dvema letoma gole zabijal v prvi nizozemski ligi, v kateri je zbral kar 89 zadetkov, malce presenetljiva odločitev, kot je presenetljiv tudi njegov strelski učinek v Turčiji.

Do zdaj je 32-letni nekdanji napadalec PSV Eindhovna, Vitesseja in Groningena za Bursaspor zabil le dva gola. Drugega danes, ko je v polno meril pri zmagi Bursasporja nad Denizlisporjem v gosteh s 3:1. V 59. minuti je dosegel tretji gol svoje ekipe, za katero je igral do 79. minute. To je bil prvi Matavžev zadetek po 12. septembru.

Bursasporju v drugi turški ligi sicer ne gre najbolje. Trenutno je šele na 13. mestu prvenstvene lestvice.

Matavž je sicer desetletje igral za slovensko reprezentanco, v kateri je v 39 nastopih zmogel enajst golov.

Nazadnje je za Slovenijo igral na prijateljski tekmi proti Azerbajdžanu (0:0) novembra lani.