Med zmago Slovencev na igrišču omedlevali navijači (VIDEO)

Nogomet 3. Jan 202318:23 0 komentarjev

Nogometaši Panathinaikosa so v 16. krogu grške Superlige na gostovanju pri Levadiakosu vknjižili zelo pomembno zmago (1:0), za katero so bili znova še kako zaslužni tudi slovenski legionarji v atenskem velikanu. Strelec edinega zadetka na tekmi je bil namreč Benjamin Verbič, podajalec pa Andraž Šporar. A prava drama se je na žalost dogajala ob premoru med obema polčasoma.

Panathinaikosu odmor zaradi svetovnega prvenstva nikakor ni dobro del. Super suverena ekipa grškega prvenstva je na zadnjih dveh prvenstvenih tekmah obakrat zgolj remizirala in zeleno-beli so se vse pogosteje obračali navzdol po lestvici, na kateri jih je počasi začel loviti mestni tekmec AEK.

Standings provided by Sofascore

Tudi zato je bilo današnje gostovanje pri sicer skromnem Levadiakosu, ki je povsem pri dnu lestvice, za Panathinaikos zelo pomembno. V prvem polčasu je vodilna ekipa lige dolgo lomila odpor trdoživih domačinov, ki pa so vendarle klonili v 38. minuti, ko sta akcijo izpeljala slovenska reprezentanta. Andraž Šporar je po desni strani pobegnil neodločni domači obrambi in nato idealno zaposlil Benjamina Verbiča, ki je dosegel svoj drugi gol v letošnjem grškem prvenstvu.

A najbolj dramatični dogodki na stadionu so se pravzaprav dogajali med polčasom. Panathinaikos je imel namreč tudi tokrat s tribun stadiona Levadia izjemno bučno podporo vročekrvnih navijačev, med katere je iz za zdaj še nepojasnjenih razlogov policija med polčasom vrgla solzivec. Privrženci atenskega velikana so pred njim bežali tudi preko ograje in na zelenico, ob tem pa jih je nekaj izmed njih tudi izgubilo zavest. Težave zaradi vdihavanja dražljivih substanc je imel tudi eden izmed vzdrževalcev zelenice.

Po enega izmed navijačev se je moralo na zelenico pripeljati tudi reševalno vozilo, tekma pa se je nadaljevala s približno 20 minutno zamudo. V drugem delu je deteljica tekmo mirno pripeljala do konca in vknjižila trinajsto zmago v sezoni. Poleg Šporarja in Verbiča je za zeleno-bele znova igral tudi Adam Gnezda Čerin.