Argentina in Čile v četrtfinale, Messi ujel Mascherana

Nogomet 22. Jun 20217:58 > 7:59 0 komentarjev
Lionel Messi se je po število nastopov izenačil s Javierjem Mascheranom. Foto: AP Photo/Eraldo Peres

Na južnoameriškem prvenstvu v Braziliji so si nogometaši iz Argentine in Čila že izborili nastop v četrtfinalu. Argentina je na tekmi tretjega kroga v skupini A v brazilski prestolnici premagala Paragvaj z 1:0, mož odločitve v Brasilii je bil Alejandro Gomez, ki je edini gol na tekmi - po podaji Angela Di Marie - dosegel že v deseti minuti.

Lionel Messi pa je odigral že 147. tekmo za argentinsko izbrano vrsto in na tej lestvici ujel Javierja Mascherana, v nadaljevanju celinskega prvenstva pa bo zagotovo postal igralec z največ nastopi v argentinski izbrani vrsti, kjer je s 73 doseženimi goli že najboljši strelec.

Na drugi tekmi v skupini A sta se Urugvaj in Čile razšla z neodločenim izidom 1:1. Čile je povedel z golom Eduarda Vargasa v 26. minuti, izenačujoči zadetek pa je za Urugvaj dosegel Čilenec Arturo Vidal po avtogolu v 66. minuti.

V skupini A je Argentina zbrala sedem, Čile pet, Paragvaj tri, Urugvaj eno, Bolivija pa je brez točk. Zadnje tri reprezentance so doslej odigrale le po dve tekmi, v četrtfinale pa bodo napredovale najboljše štiri.