Messijeve težave v francoskem prvenstvu

Ligue 1 30. Okt 202110:41 > 10:45 1 komentar
Lionel Messi Foto: Guliverimage

V petek zvečer je številne ljubitelje nogometa, predvsem pa navijače Lionela Messija, močno zaskrbelo, ko Argentinca ob začetku drugega polčasa dvoboja med Paris Saint-Germainom in Lillom ni bilo na igrišču. Kaj se dogaja z napadalcem Parižanov?

Tudi ob tokratni zmagi PSG-ja (2:1), že deseti na 12 prvenstvenih tekmah, je bil junak obračuna Argentinec. A ne Lionel Messi, temveč Angel Di Maria, ki je gol za zmago domačih dosegel v 88. minuti ter tako dokončal preobrat, ki ga je 14 minut prej s podajo za gol Marquinhosa tudi začel.

Parižani so se do novih treh točk prebili brez dveh ključnih članov. Zaradi bolezni je bil odsoten Kylian Mbappe, medtem ko je bil Messi zamenjan ob polčasu. Na odmor so sicer z minimalno prednostjo odšli gostje.

Veselje Parižanov po zmagovitem golu. Foto: Guliverimage

Menjava iz previdnosti

Šestkratni dobitnih zlate žoge je bil vprašljiv za nastop, a tik pred zdajci dobil zeleno luč. Med tekmo so ga kamere na Parku princev ujele, kako si preverja zadnjo levo stegensko mišico.

“Šlo je za previdnost. Odločitev smo sprejeli skupaj z zdravniško službo. Upamo, da bo za dvoboj proti Leipzigu že nared,” je po tekmi o menjavi spregovoril Mauricio Pochettino, glavni trener Parižanov.

Messi je sicer dvoboj začel v konici napada, v vlogi t.i. lažne devetke. Levo in desno sta mu družbo v napadu delala Neymar in Di Maria. Messi si, z izjemo udarca s prostega strela, ni priigral omembe vredne priložnosti in ostaja brez gola v francoskem prvenstvu.

Na gol tekmecev je do zdaj sprožil že 15 strelov. Po podatkih Opta je trenutno nogometaš z največ streli brez doseženega gola v Ligue 1. Za PSG je v ligi sicer odigral pet dvobojev, nazadnje na petih zaporednih ligaških tekmah gola ni dosegel oktobra lani.

Vse tri gole v dresu PSG-ja, na prav toliko nastopih, je do zdaj zabil v Ligi prvakov. PSG v sredo v 4. krogu skupinskega dela gostuje v Leipzigu.