Mlakar v 98. minuti odločil nor derbi in prestrašil prisotne

Nogomet 21. Nov 202121:30 > 21:33 0 komentarjev
Takole je po zadetku obležal Jan Mlakar. FOTO: zajem zaslona.

Jan Mlakar je z golom v 98. minuti odločil veliki derbi 15. kroga hrvaške nogometne lige na Rujevici, kjer je splitski Hajduk premagal Rijeko s 3:2 po preobratu v zaključku tekme. Občasni slovenski reprezentant je ob golu trčil z glavo ob nasprotnika in za nekaj časa obležal na igrišču. Za domače sta igrala Adam Gnezda Čerin in Haris Vučkić, ki se je izkazal z asistenco.

Do tega kroga vodilna Rijeka si je privoščila spodrsljaj pred domačimi navijači in zdrsnila na drugo mesto, potem ko je v zaključku tekme iz rok izpustila vodstvo z 2:1 in izgubila.

Rečani, za katere je Adam Gnezda Čerin odigral 54, Haris Vučkić pa 88 minut, so še do 84. minute vodili z 2:1, potem pa je z drugim golom na tekmi v 84. minuti izid na 2:2 izenačil hrvaški reprezentant v vrstah Hajduka Marko Livaja.

Globoko v sodnikovem dodatku, v 98. minuti, pa je po gneči v kazenskem prostoru zmagovalca odločil Jan Mlakar, ki je na igrišče prišel deset minut pred koncem rednega dela tekme.

Mlakar je zadel z glavo z nekaj metrov, ob tem pa trčil z nasprotnikom, zato zadetka ni proslavljal, ampak je obležal na tleh. Za hip je prestrašil prisotne, zdelo se je, da je izgubil zavest, a kot kaže z njim ne bo hujšega.

Prvi gol po več kot treh mesecih

Za Mlakarja, ki je v zadnjih tednih zaradi slabe forme izgubil mesto v začetni enajsterici Hajduka in tudi v reprezentanci Slovenije, je bil to prvi gol po več kot treh mesecih. Nazadnje je zadel 7. avgusta pri zmagi nad Gorico s 3:0. To je bil četrti Mlakarjev prvenstveni gol v tej sezoni.

Vučkić se je tokrat izkazal z asistenco za enega od dveh zadetkov Rijeke, enkrat pa bil blizu zadetka. Gnezda Čerin je enkrat prav tako dodobra namučil vratarja Hajduka Lovra Kalinića, ki je blestel.

Po 15 prvenstvenih krogih je Rijeka pri 30 točkah in na drugem mestu. Hajduk ima tri točke manj in je četrti.