Zahović premagal koronavirus in takoj zadel

Nogomet 21. Nov 202116:56 > 16:58 1 komentar
Luki Zahoviću gre na Poljskem v zadnjem času odlično. FOTO: Guliverimages.

Luka Zahović, ki je zaradi okužbe z novim koronavirusom izpustil zadnjo reprezentančno akcijo, se je danes vrnil na nogometne zelenice, in zadel pri zmagi Pogona Szczecina v prvi poljski ligi. Po poškodbi se je v Avstriji vrnil še en reprezentant, Benjamin Šeško, ki je zaigral pri remiju Red Bull Salzburga.

Luka Zahović je zaradi okužbe z novim koronavirusom izpustil zadnji tekmi Slovenije v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022 proti Cipru in Slovaški, zraven pa ga ni bilo niti na zadnji prvenstveni tekmi Pogona pred reprezentančnim premorom.

Danes se je vrnil na igrišče in potrdil dobro formo, ki jo je kazal pred prisilnim premorom. V 53. minuti je Pogon popeljal v vodstvo z 1:0 na tekmi proti Slasku iz Vroclava, ki se je končala z zmago Pogona v Szczecinu z 2:1, s čimer je Zahovićev klub skočil na tretje mesto prvenstvene lestvice. Zahović je odigral 71 minut.

Za vodilnim Lechom Poznanom ima po 15 odigranih tekmah v najboljši poljski ligi Pogon tri, za drugim mestom, na katerem je Lechia Gdansk, pa le točko zaostanka.

Zahović, ki je bil izbran za najboljšega Pogonovega nogometaša v oktobru, je v zadnjem času v odlični strelski formi. Zadel je namreč že na tretji prvenstveni tekmi v nizu. Trenutno je sicer pri učinku štirih zadetkov na 14 tekmah.

Nazaj je tudi Šeško

Benjamin Šeško se je na igrišča po poškodbi, zaradi katere je prav tako izpustil novembrsko reprezentančno akcijo, vrnil včeraj, ko je Red Bull Salzburgu pomagal do prvenstvenega remija z 0:0 proti Admiri. Igral je v zadnjih enajstih minutah.

Mladi, komaj 18-letni slovenski napadalec, je imel v zadnjem mesecu kar nekaj težav s poškodbami. Najprej je izpustil štiri Salzburgove tekme, se potem vrnil na tekmi Lige prvakov proti Wolfsburgu, a se spet poškodoval. Potem je izpustil derbi z dunajsko Austrio in dve tekmi Slovenije, zdaj pa je spet nazaj.

Drugi slovenski reprezentant v prvi avstrijski ligi Žan Rogelj je pri današnji visoki zmagi Tirola nad Wolfsbergerjem s 5:0 igral v zadnjem delu tekme. Na igrišče je vstopil v 62. minuti.

Salzburg, ki brani naslov, na prvenstveni lestvici vodi. Tirol je na devetem mestu.