Mura se je po vodstvu reševala pred porazom v Dublinu

Konferenčna liga 21. Jul 202222:43 0 komentarjev
Veselje Ircev po golu v mreži Mure. FOTO: Guliverimages.

Nogometaši Mure so na današnji prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo v Dublinu igrali neodločeno proti irskemu St. Patricksu 1:1 (1:0). Povratna tekma bo čez teden dni v Murski Soboti.

Mura je v uvodnem kvalifikacijskem krogu konferenčne lige dvakrat na kolena položila moldavsko ekipo Sfintul Gheorghe, na današnji prvi tekmi drugega kroga pa si je v irski prestolnici izborila lep izhodiščni položaj pred povratno tekmo čez sedem dni v Fazaneriji. Zmagovalca irsko-slovenskega obračuna v tretjem krogu čaka boljši iz bolgarsko-makedonskega dvoboja CSKA Sofija – Makedonija.

Prekmurci so v irski prestolnici uvodoma trpeli in trepetali. Irci so jih uvodoma povsem zasenčili, že v prvi minuti pa se je v lepi priložnosti znašel Barry Cotter, na srečo gostov pa je s šestih metrov streljal prek vrat.

Izbranci Damirja Čontale so dolgo časa potrebovali, da so se privadili na agresivno igro gostiteljev. Irci so bili zelo nevarni, v 27. minuti pa so Sobočani nekoliko nepričakovano veselili vodilnega gola, ko je kosovski napadalec Mirlind Daku izkoristil grobo napako domačega branilca Harryja Brockbanka in zadel za 1:0.

Irska prevlada na Richmond Parku je po prejetem golu je malenkostno popustila, v 60. minuti pa je domača ekipa dosegla izenačujoči gol, po podaji Eoina Doyla je zadel Christopher Forrester.

V zadnjih tridesetih minutah so 9-kratni irski prvaki še naprej napadali, v 75. minuti pa so zagrozili tudi Sobočani, prodor Žige Kousa po desni strani in njegov strel so domači nogometaši blokirali v zadnjem trenutku.

V končnici tekme se kljub jalovi pobudi St. Patricksa izid ni spremenil.

St. Patricks – NŠ Mura 1:1 (0:1)

Richmond Park, gledalcev 2800, sodniki: Barbara, Vella, Spencer (vsi Malta).

Strelca: 0:1 Daku (27.), 1:1 Forrester (60.).

St. Patricks: Anang, Breslin, Brockbank, Redmond, Cotter (od 88. Curtis), Grivosti, O’Reilly, Timmermans (od 64. Lennon), Forrester, E. Doyle (od 81. Owolabi), M. Doyle.
Mura: Obradović, Beganović, K. Cipot, Morris, Pucko, Kous (od 85. Ouro), Maruško (od 65. Shabanhaxhaj), Lorbek, Bobičanec (od 90. Klepač), Daku, Petković (od 65. T. Cipot).

Rumeni kartoni: Pucko, Bobičanec, K. Cipot, Lorbek.
Rdeči karton: M. Doyle (92.).

Potek tekme v živo:

KONEC! Tekma v Dublinu se je končala z remijem 1:1.

76. minuta: zdaj pa je bila nevarna Mura. Najprej je streljal Mirlind Daku, vratar domačih pa se je izkazal, potem pa je poskusil še Nik Lorbek, žal mimo vrat.

75. minuta: zdaj je že nekaj časa razmerje moči močno na strani Ircev. Bodo tudi oni, podobno kot Romuni proti Olimpiji, uprizorili preobrat?

GOL! Izenačenje v Dublinu v 60. minuti. V polno je za St. Patricks zadel Christopher Forrester.

Začetek drugega polčasa!

Polčas! Mura na odmor odhaja z vodstvom.

GOOOOL! Mura od 28. minute vodi. Po veliki napaki domače obrambe je pred gol St. Patricksa prišel Mirlind Daku in rutinirano premagal nasprotnikovega vratarja.

Gol Mirlinda Dakuja:

6. minuta: prva priložnost je pripadla Ircem. Z močnim strelom je z leve strani poskusil Anthony Breslin, toda Matko Obradović v vratih Mure se je izkazal z obrambo.

ZAČETEK!

Pred tekmo:

Kot zadnja se bo danes zvečer v nov evropski izpit podala Mura, ki je v prejšnji sezoni nastopala v skupinskem delu konferenčne lige in v njej opozorila z odmevno zmago nad londonskim Tottenhamom.

Tokrat bo prav tako gostovala na Otoku, a na Irskem, kjer se bo pomerila z devetkratnim irskim prvakom St. Patricks, ki je prejšnjo sezono končal na drugem mestu.

“Gre za agresivno ekipo, ki računa tudi na podporo navijačev. Stadion je razprodan. Pripravljeni moramo biti na agresiven začetek tekme, ko bodo šli domači na glavo. Bolj kot gre tekma h koncu, vedno manj St. Patricks nadzoruje igro. Vemo, kako igrajo, skrivnosti ni. Pomembno bo predvsem, kakšni bomo mi. To, da bomo nasprotniku vsilili svoj način igre,” je pred gostovanjem na stadionu Richmond Park v Dublinu, ki sprejme nekaj več kot pet tisoč gledalcev, povedal trener Mure Damir Čontala.