Mura z zmago nad Olimpijo v finale ženskega pokala (VIDEO)

Nogomet 25. Apr 202418:36 1 komentar

Nogometašice Mure None in Ljubljane so finalistke 25. sezone ženskega pokala. Mura je na domačem igrišču v Fazaneriji premagala ljubljansko Olimpijo z 1:0 (1:0), Ljubljana pa Dravo s 6:0 (1:0). Finale bo 23. maja v Stožicah.

Mura Nona, branilka naslova in desetkratna pokalna prvakinja, je v bolj ali manj izenačenem prvem polčasu proti Olimpiji povedla v 37. minuti. Takrat so domačinke z desne strani zadele nasprotno vratnico, od te pa se je žoga odbila v Jono Javorič, ki je tako nespretno poskrbela za avtogol.

Tudi v drugem delu sta ekipi kazali enakovredno predstavo, v kateri pa so manjkali kakovostni zaključki, tudi v zadnjih desetih minutah tekme, ko so bile konkretnejše Ljubljančanke. Nekajkrat je sicer morala posredovati tudi domača vratarka Iva Kocijan, ki pa ni imela težkega dela.

V četrtfinalu je Mura Nona z 9:0 odpravila Primorje Gaio Naturelle, Olimpija pa z 10:0 Gažon.

Ljubljana, ki je v četrtfinalu premagala Radomlje s 3:0, je v drugem polfinalu gostila Dravo. Ta je bila prvič v polfinalu pokala, tja pa se je uvrstila po enajstmetrovkah na domači tekmi proti Cerkljam.

Ljubljančanke so povedle v 26. minuti po golu Mirjam Kastelec, Tjaša Tibaut je v 49. minuti podvojila prednost domače, favorizirane zasedbe. V 53. minuti je Katjuša Kern z roba kazenskega prostora lepo zadela za 3:0, Tibaut v 56. za 4:0, Katja Turk pa v 58. za 5:0. Nika Koprivnikar je v 76. minuti poskrbela za končnih 6:0.