Ne test pred prvenstvom, to je bila priprava na Evropo

Nogomet 25. Jan 202217:49 > 22:54 0 komentarjev

Nogometaši Maribora so v Beleku odigrali drugo pripravljano tekmo v zimski bazi ob Sredozemskem morju. Nasprotnik - prestižen, kvaliteten, atraktiven. A vijoličasti se niso ustrašili izziva po imenu Crvena Zvezda, prek Mudrinskega so v 19. minuti celo prišli do vodstva, ga sicer hitro zapravili, a se splošno gledano dobro zoperstavili ekipi, ki zadnja leta ne samo igra, ampak tudi uspešno tekmuje v Evropi. Na koncu so bili za borbeno predstavo nagrajeni z remijem (1:1).

O jutranjem snegu, ki je pobelil Belek, ob 18.00 po lokalnem času ni bilo ne duha ne sluha. Je pa res tudi to, da smo v teh dneh v turškem letovišču ob Sredozemskem morju videli že kakšno bolje pripravljeno travnato površino, kot je bila ta v športnem centru Calista, približno deset minut vožnje iz centra mesta. In doživeli precej prijetnejše temperature, ki so bile v torkovem nogometnem večeru blizu ničle.

V primerjavi z ostalimi nogometnimi centri, ki jih je v okolici Beleka vsaj petnajst, so izstopale tribune, na sodobnem objektu se je zbralo vsaj 100 gledalcev. Tekme niso izpustili niti nekateri rivali obeh velikanov svojih nogometnih okolij, tako smo na tribunah opazili grb Čukaričkega, manjkali niso niti nogometni gostje iz Murske Sobote.

Pripravljalna tekma z močnim pridihom tekmovalnosti

Tako Radovan Karanović kot Dejan Stanković sta na igrišče poslala zelo močni, morda celo udarni zasedbi. V mariborski je manjkal Đorđe Ivanović, ki še ni dovolj dobro pripravljen za tekmovalne obremenitve, je pa srečanje v osrčju obrambe začel Šved Max Watson.

Prve minute v vijoličastem dresu te dni nabira novi “štoper” Maribora Max Watson. Foto: Uroš Skaza

Že začetek tekme je nakazal, da bo to vse prej kot “še ena navadna” pripravljalna tekma. Obe ekipi sta od prve minute krenili odločno in agresivno, vijoličasti so se dobro spoprijemali z visokim pritiskom beograjskih napadalcev na njihovo zadnjo vrsto.

Za dobro delo v obrambi je bila vodilna ekipa Prve lige Telemach nagrajena v 19. minuti, ko so rdeče-beli s prekrškom na sredini igrišča prekinili mariborski protinapad, varovanci Radovana Karanovića pa so prosti strel hitro izvedli. Sledila je natančna podaja Martina Milca v kazenski prostor in natančen, rutiniran zaključek nekdanjega “Zvezdaša” Ognjena Mudrinskega. Maribor, Zvezda – ena proti nič.

Maribor ima v Ognjenu Mudrinskemu zares izvrstnega golgeterja. Foto: Uroš Skaza

Beograjčani so v nadaljevanju prevzeli pobudo, stel Aleksandra Kataija v 26. minuti je še zgrešil vrata Ažbeta Juga, v naslednjem napadu pa je ob nezbranosti Nemanje Mitrovića izid poravnal novinec v majici Zvezde – Norvežan nigerijskih korenin Ohi Omoijuanfo. Ekipi sta imeli do konca polčasa še nekaj polpriložnosti, a mreži se nista več zatresli.

Zanimiva interna rešitev Mariborčanov ob odhodu Blaža Vrhovca

V nadaljevanju so prvi zapretili Mariborčani, a je bil strel Mitrovića z glavo prešibak, da bi resno ogrozil vrata Beograjčanov. Na drugi strani so posamezniki rdeče-belih dokazovali svoje kvalitete, v 61. minuti je Aleksander Katai s prostega strela meril za las preko vrat.

Mariborčani so tudi v nadaljevanju dobro parirali Zvezdi, Dejan Stanković je izkoristil dolgo klop in na zelenico poslal tudi nekatere rezerviste, nekoliko je ekipo osvežil tudi Radovan Karanović, ki pa bo tiste z manjšo minutažo v ogenj poslal na jutrišnji tekmi z Voždovcem. Beograjčani so v zaključku tekme dominirali, a jim vodilna ekipa slovenske lige resnejših priložnosti ni dopustila.

Kar se tiče posameznikov, zagotovo velja izpostaviti zelo zrelo predstavo Aljaža Antolina, obrambno naravnanega vezista, ki je prvi del sezone preživel na posoji v Beltincih, zdaj pa se očitno ponuja kot izvrstna interna rešitev ob odhodu Blaža Vrhovca.

Pozdrav dveh “Zvezdašev” – Dejana Stankovića in Radovana Karanovića. Foto: Uroš Skaza

Če potegnemo črto, Mariborčani so proti rdeče-belim odigrali zelo zrelo tekmo. Morda nekoliko šepa tranzicija, iz številnih priložnosti za protinapade so vijolice izvlekle nekoliko premalo. A dejstvo je, da Štajerci v domačem prvenstvu prav pogosto na današnji način ne bodo igrali.

V Prvi ligi Telemach pričakujemo “na žogi” bolj dominanten Maribor, ki bo vendarle imel opravka z manj kvalitetnimi tekmeci. Pravzaprav je bil tako obračun s Crveno Zvezdo za vijolice bolj kot test pred prvenstvom test pred načrtovanim evropskim poletjem 2022.