Nekdanji napadalec Domžal odločil hrvaški derbi za naslov

Nogomet 27. Feb 202220:50 0 komentarjev
Antonio Mance (desno) je postal veliki junak Osijeka. FOTO: Guliverimages.

Osijek je v drugem derbiju 25. kroga hrvaškega nogometnega prvenstva z 1:0 premagal zagrebški Dinamo in poskrbel za še bolj napeto stanje na vrhu lestvice. K veliki zmagi Osiječanov, ki so skočili na vrh, sta sodelovala tudi Mario Jurčević in Damjan Bohar. Derbi je odločil Antonio Mance.

Po 25. krogu hrvaškega prvenstva je stanje na vrhu lestvice takšno: Osijek 52, Dinamo 50, Rijeka 49 in Hajduk 47 točk, s tem da morajo Zagrebčani in Splitčani med seboj odigrati še prestavljeni medsebojni derbi.

Ekipa Nenada Bijelice, nekdanjega trenerja Zagrebčanov, je v razprodanem Gradskem vrtu z golom v 74. minuti odločil nekdanji napadalec Domžal Antonio Mance. Šestindvajsetletni hrvaški napadalec je v prvi slovenski ligi v majici Domžal leto in pol igral v sezoni 2015/16 in polovico sezone 2016/17, v tem času pa v 41 nastopih zmogel 13 golov.

Za Osiječane je vso tekmo odigral tudi nekdanji branilec Olimpije in slovenski reprezentant Mario Jurčević, medtem ko je nekdanji član Maribora in prav tako občasni reprezentant Damjan Bohar na igrišče prišel v 84. minuti.

Spomnimo, včeraj je Rijeka Harisa Vučkića, ki je zabil tudi gol, in Adama Gnezde Čerina z 2:1 v Splitu premagala Hajduk, za katerega je v zaključku tekme igral še en slovenski reprezentant Jan Mlakar.