Nemčija kliče: Vroči Celar, fantastični Stojanović, pretreseni Šporar

Nogomet 2. Apr 20247:21 0 komentarjev

Kako so se ta konec tedna na zelenicah širom sveta odrezali slovenski reprezentanti in tisti, ki trkajo na Kekova vrata? Veseli predvsem izjemna forma Žana Celarja in pa sijajen večer Petra Stojanovića. Povsem drugačen konec tedna je za Andražem Šporarjem.

V švicarskem nogometu te dni odmeva odlična forma Lugana, ki je v vseh tekmovanjih nanizal kar šest zmag zapored in se vse bolj bliža samemu vrhu prvenstvene lestvice.

Eden izmed najzaslužnejših za preporod črno-belih je zagotovo slovenski reprezentant Žan Celar, ki zadnje mesece igra v fantastični formi. Nekdanji član Maribora je v letu 2024 zabil že osem golov in je z 12 zadetki prvi strelec švicarskega prvenstva. Zdi se, da se je 25-letnik s trenutno formo učvrstil tudi v slovenski reprezentanci, na tekmi s Portugalsko je zabeležil svoj osmi nastop v majici z državnim grbom.

Žan Celar
Dvomov praktično ni več, Celar bo ‘vzel’ vozovnico na Euro. FOTO: Guliverimages.

Sanjski začete Žuglja

Sijajno pa je novo sezono na Norveškem začel Nino Žugelj. Še en nekdanji član Maribora je v prvem krogu elitnega norveškega ranga s svojim Bodo/Glimtom z 2:0 premagal Fredrikstadt, pri obeh golih pa je asistenco zabeležil ravno slovenski reprezentant.

Če bo Žugelj tako nadaljeval, ne samo, da bo našel svojo mesto na seznamu reprezentantov, ki bodo odpotovali v Nemčijo (ta bo verjetno malce razširjen, kot je bilo sprva pričakovano), ampak lahko morda kmalu razmišlja tudi o tem, da bo debitiral za našo izbrano vrsto.

Nino Žugelj je na najboljši možen način začel sezono na Norveškem. Foto: Profimedia

Bolje se v dobih petnajstih minutah ne da

Sanjska tekma pa je za Petrom Stojanovićem, ki je dvoboj med Sampdorio in Ternano začel na klopi, v igro pa vstopil v 76. minuti.

Zaključek tekme je bil slovenskega reprezentanta sanjski. Najprej je v 83. minuti dosegel svoj prvenec v majici Sampdorie, nato pa podal še pri obeh naslednjih dveh zadetkih čete Andree Pirla in si za svoj nastop prislužil izjemno oceno 9,8. Sampdoria je zdaj v nizu štirih zaporednih zmag in znova pogleduje proti uvrstitvi v Serie A.

Šporar končal v bolnišnici

Povsem drugače od želja pa se je derbi s PAOK-om končal za slovenske reprezentante, ki igrajo za grški Panathinaikos. Deteljica je namreč izjemno pomembno tekmo za državni naslov v Grčiji izgubila z 2:3, še posebej nesrečen pa je bil dvoboj za Andraža Šporarja, ki je moral tekmo končati že po prvem polčasu, večer je zaradi lažjega pretresa možganov nadaljeval na opazovanju v bolnišnici.

Pri Panathiaikosu je večji deli del dvoboja odigral Adam Gnezda Čerin, Benjamin Verbič je dvoboj spremljal s klopi.

Zadela sta tudi Kramarić in Matko

Če pogledamo še tiste, ki morda trkajo na vrata Matjaža Keka in so se v določenih kombinacijah že pojavljali vsaj na širšem seznamu slovenske reprezentance, velja izpostaviti Martina Kramariča, ki je dvema asistencama na tekmi z Lokomotivo sredi marca tokrat dodal še gol na obračunu s CSKA-jem.

V polno je v minulem krogu meril tudi Aljoša Matko, ki je z bele točke zadel za Celje proti Aluminiju, del reprezentance pa je bil minulo jesen, ko sicer ni dobil priložnosti za debi.