Nemški pokal: v finalu RB Leipzig in Borussia Dortmund

Bundesliga 1. Maj 202122:19 0 komentarjev
Jadon Sancho (Foto: Martin Meissner/picture-alliance/dpa/AP)

Včeraj in danes sta bila odigrana polfinalna para nemškega nogometnega pokala. Red Bull Leipzig je po podaljšku z 2:1 premagal Werder Bremen, Borussia pa je s 5:0 odpravila Holstein Kiel.

Borussia iz Dortmunda ni imela velikih težav z nemškim drugoligašem. Kiel je sicer med drugim v nemškem pokalu izločil Bayern v drugem krogu, ko so slavili po enajstmetrovkah in poskrbeli za prvovrstno presenečenje. Tokrat se jim ni izšlo, nogometaši iz Dortmunda so bili veliko boljši. Vseh 5 zadetkov so dosegli v prvem polčasu. Američan Giovanni Reyna je načel mrežo drugoligaša v 16. minuti, zadetek je dodal tudi v 22. minuti. Marco Reus je v 26. minuti zadel za 3:0, gole sta zabila še Thorgan Hazard in Jude Bellingham.

Veliko težje delo je imel RB Leipzig. Trenutno drugouvrščena ekipa v Bundesligi je namreč Werder iz Bremna premagala šele po podaljških. Redni del tekme se je končal z 0:0. Že v tretji minuti podaljška pa je za Leipzig zabil Korejec Hwang Hee-Chan. Werder je odgovoril z zadetkom Leonarda Bittencourta v 106. minuti, v 121. minuti pa je za zmago rdečih bikov zadel Šved Emil Forsberg.

Forsberg je zadel s praktično zadnjim dotikom na tekmi. Foto: Carmen Jaspersen/Pool Photo via AP

Finale bo 13. maja na olimpijskem stadionu v Berlinu.