Nesrečni Rus z avtogolom v Katar poslal Hrvate

FIFA Svetovno Prvenstvo 14. Nov 202116:55 > 18:20 0 komentarjev
Veselje Hrvatov na zelenici Poljuda. Foto: Guliverimage

Hrvaška nogometna reprezentanca se je z obilo sreče neposredno uvrstila na svetovno prvenstvo v Katarju leta 2022. V zadnjem krogu kvalifikacij so Hrvati v odločilni tekmi za prvo mesto v skupini H proti Rusiji slavili z 1:0 po avtogolu Fedorja Kudrjašova, ki je lastnega vratarja matiral v 81. minuti.

Rusom bi za ubranitev prvega mesta zadostoval že remi, a se je usoda poigrala z izkušenim branilcem, ki je nespretno posredoval po predložku. Žoga je preletela prvih nekaj nogometašev in ga presenetila na drugi vratnici, kjer je žogo s približno petih metrov poslal v mrežo.

Avtogol, ki je Hrvaško poslal na SP 2022:

Hrvati bodo na mundialu zaigrali že šestič v zgodovini njihove reprezentance in tretjič v nizu. Vse od pridružitve Fifi so brez uvrstitve ostali le leta 2010, ko je svetovno prvenstvo gostila Južna Afrika, kar ostaja tudi zadnje prizorišče velikega tekmovanja, kjer je sodelovala tudi Slovenija.