Srbi šokirali Ronalda, Hrvatom uspelo, Slovenci ugnali Ciper

FIFA Svetovno Prvenstvo 14. Nov 202122:42 > 23:06 0 komentarjev
Veliki junak Srbije, Aleksandar Mitrović. Foto: AP Photo/Armando Franca

Slovenska nogometna reprezentanca je za konec kvalifikacij za SP 2022 Katarju v Stožicah z 2:1 premagala Ciper in končala na četrtem mestu. Pred njo je po visoki zmagi na Malti (6:0) kvalifikacije zaključila tudi Slovaška. V tekmi za prvo mesto v skupini H in neposredno uvrstitev v Katar so bili v Splitu uspešnejši Hrvati, ki so po avtogolu Fedorja Kudrjašova z 1:0 ugnali Ruse. V skupini A si je po zmagi v Lizboni z 2:1 prvo mesto zagotovila Srbija, v skupini B pa so Španci upravičili vlogo favorita in se pridružili potnikom v Katar.

Četa Matjaža Keka je na zadnji tekmi kvalifikacij v Stožicah pričakovano premagala Ciper. V prvem polčasu nismo videli zadetkov, zato pa se je mreža gostov vendarle zatresla v prvih minutah drugega dela. V polno je spet zadel Miha Zajc. Slovenci so v nadaljevanju napadali za povišanje vodstva, namera se jim je uresničila v 84. minuti po prvencu v dresu članske izbrane vrste Adama Gnezda Čerina in s tem odločili zmagovalca. Ciper je do konca tekme po izjemnem zadetku Andronikosa Kakoulisa znižal na 1:2, a to je bilo tudi vse in tri točke so ostale v Stožicah.

Slovenci so se od kvalifikacij poslovili z zmago nad Ciprom.

Kdo je že v Katarju? Katar (gostitelj), Nemčija, Danska, Brazilija, Belgija, Francija, Hrvaška, Španija in Srbija.

Slovenija je v kvalifikacijah zbrala 14 točk, toliko kot tretjeuvrščena Slovaška, ki je visoka zmagala na Malti (6:0) in pred Slovenci končala na tretjem mestu. V skupini H smo v zadnjem krogu spremljali tudi bitko za neposredno uvrstitev Katar. V težkih pogojih na Poljudu domači dolgo niso mogli streti Rusov, ki so se na koncu premagali kar sami in vstopnico v Katar prepustili našim južnim sosedom. Avtogol je v 81. minuti dosegel Fedor Kudrjašov.

Avtogol na Poljudu:

Srbi šokirali Portugalce, Španci suvereni

V nedeljo se je igralo tudi v skupinah A in B. Favorizirani Portugalci so na čelu s Cristianom Ronaldom povedli z 1:0, a Srbi se niso dali in si po preobratu sredi Lizbone zagotovili nastop na svetovnem prvenstvu. Odločilni zadetek je v 90. minuti dosegel Aleksandar Mitrović.

Veliko slavje v Lizboni:

Na medsebojnem dvoboju sta v skupini B za prvo mesto v Sevilli obračunala tudi Španija in Švedska. Skandinavci bi morali premagati Furijo, a jim ni uspelo. Še več, Špancem je zmago v 86. minuti priboril Alvaro Morata.

V skupini J drugi Severna Makedonija

V skupini J je bilo pred zadnjim krogom odprto le še vprašanje, kdo bo drugi. Severna Makedonija je z zmago nad Islandijo ubranila točko prednosti pred Romunijo in odhaja v dodatne kvalifikacije. Nemci so za konec premagali Armence (4:1) in kvalifikacije zaključili s 27 točkami.