Ni mu para: Ronaldo z evrogolom postal nesmrten (VIDEO)

Nogomet 25. Nov 202311:47 2 komentarja

Cristiano Ronaldo, prvi zvezdnik savdske lige, je z novima zadetkoma postal nogometaš z največ klubskimi zadetki v najmočnejši ligi v posamezni državi. Portugalec je že pri neverjetni številki 527.

38-letni Ronaldo je po reprezentančni pavzi ponovno zablestel v klubskem dresu. Al-Nassru je z dvema zadetkoma proti ekipi Al Akhdoud prispeval levji delež, da je vknjižil novo zmago in zmanjšal prednost za vodilno ekipo savdskega prvenstva Al-Hilalom.

Portugalec je najprej v 77. minuti zadel za vodstvo Al-Nassra z 2:0, tri minute kasneje pa je poskrbel še za čarovnijo, ki je v delirij spravila nogometni svet. Po napaki vratarja gostov, ki je žogo odpil le do Ronalda, je ta s perfektno odmerjenim strelom poskrbel za evrogol. Vratar je bil ob lobu nemočen, Al-Nassr pa je po slabem začetku sezone še na 19. zaporedni tekmi ostal neporažen.

Za mnoge najboljši nogometaš vseh časov je na 37 tekmi v Savdski Arabiji dosegel že svoj 32. zadetek. Skupaj v letu 2023 je sodeloval pri 61 zadetkih Al-Nassra ali portugalske izbrane vrste, kar je za 20 več od dosežka dobitnika zlate žoge Lionela Messija (29 zadetkov, 12 podaj) v tem koledarskem letu.

Ronaldo je z novima zadetkoma dosegel že 527 prvoligaški zadetek, kar je največ med vsemi. 311 jih je dosegel v la ligi za Real, 103 za United v premier league, 81 za Juventus v serie A, 29 za Al-Nassr v savdski ligi in tri za Sporting v prvi portugalski ligi.