Ni Ronalda, ni panike (VIDEO)

Nogomet 8. Nov 20237:39 0 komentarjev

Al-Nassr v azijski ligi prvakov ostaja stoodstoten. Na četrti tekmi je Dohi premagal tudi katarski Al-Duhail (3:2) in si z 12 točkami zagotovil izločilne boje. Junak srečanja je bil Brazilec Anderson Talisca, prvega zvezdnika Cristiana Ronalda po odločitvi trenerja ni bilo v kadru.

V napornem urniku se je trener Al-Nassrja Luis Castro odločil, da na gostovanju v Katarju odpočije nekaj nosilcev. Tako je doma pustil tudi 38-letnega Cristiana Ronalda, ki je v izjemni formi, a njegova odsotnost se v Dohi ni poznala. Vlogo strelca ekipe je z odprtimi rokami sprejel brazilski napadalec Anderson Talisca, ki je dosegel kar tri zadetke.

Povedli so presenetljivo domači. V polno je žogo potisnil nekdanji as Liverpoola Philippe Coutinho, nato pa je na sceno stopil izjemni Brazilec, ki je že v prvem polčasu dvakrat natančno merili z velike razdalje, zmago gostov pa je s tretjim zadetkom potrdil še v drugem polčasu.

Talisca je v tej sezoni za Al-Nassr dosegel že 17 zadetkov, dva več od Ronalda. Tudi po parametrih Sofascore ima Brazilec povprečno oceno v tej sezoni kar 8,5, kar je za pol točke več od portugalskega zvezdnika, ki je v tej sezoni dosegel 15 zadetkov in vknjižil še devet asistenc.

Anderson Talisca

Al-Nassr ima po četrti zmagi zdaj 12 točk, Al-Duhail pa po tretjem porazu v nizu ostaja pri eni sami.

Benzema bo dobil novega trenerja

Iz Savske Arabije pa prihaja še ena vest. Nekdanji trener angleškega prvoligaša Tottenhama Portugalec Nuno Espirito Santo ni več trener nogometnega prvaka Savdske Arabije Al-Itihada. Devetinštiridesetletni nogometni strokovnjak je zapravil zaupanje vodstva kluba po nizu slabih rezultatov.

Al-Itihad, v katerih vrstah igra nekdanji napadalec Real Madrida Karim Benzema, je v domačem prvenstvu brez zmage na zadnjih petih tekmah. V tem obdobju so trikrat remizirali in dvakrat izgubili, zaradi te rezultatske krize pa so zdrsnili na trenutno šesto mesto na prvenstveni lestvici. Espirita Santa bo začasno zamenjal njegov pomočnik Hasan Kalifa.

Nuno Espirito Santo je v Al-Itihad prišel julija 2022, pred tem pa je deloval v portugalskih klubih Rio Ave in Porto, španski Valencii, medtem ko je bil od leta 2017 do 2022 v angleški premier ligi, kjer je treniral Wolverhampton in za kratek čas Tottenham.