Čudež v Madridu: Realu uspelo nemogoče

Liga prvakov 4. Maj 202222:30 > 23:40 0 komentarjev

Real Madrid se je po neverjetnem preobratu v polfinalu Lige prvakov proti Manchester Cityju uvrstil v velike finale. Še v 90. minuti je Manchester City vodil, nato pa je Rodrygo z dvema zadetkoma izsilil podaljšek, v katerem je napredovanje zagotovil Karim Benzema. V Parizu se bo Real pomeril z Liverpoolom.

V prvem polčasu smo spremljali predvsem boj na sredini igrišča, vseeno pa sta si ekipi pripravili kar nekaj lepih priložnosti. Bolje je začel madridski Real, lepo priložnost je imel predvsem Vinicius Jr., ki je sprožil preko vrat.

Nato je Manchester City nekajkrat nevarno zapretil, najlepšo priložnost je imel Bernardo Silva, ki pa mu je strel z njegovo šibkejšo desnico zaustavil Thibaut Courtois. Belgijski vratar je kasneje ubranil tudi nevaren strel Phila Fodna z razdalje.

V 72. minuti je Kevin De Bruyne zapustil igrišče, zamenjal ga je Ilkay Gündogan. Pepu Guardioli se je menjava takoj obrestovala. Gündogan je na sredini igrišča lepo zaposlil povsem samega Bernarda Silvo. Ta je prodrl proti kazenskemu prostoru Reala, podal do Riyada Mahreza, ki je na napačni nogi ujel Courtoisa za vodstvo Manchester Cityja.

City je bil nevarnejši, čeprav je Real potreboval zadetek se je zdelo, da so gostje bližje drugemu kot Madridčani prvemu. Dve izjemni priložnosti je zapravil Jack Grealish, kar se je kasneje še kako kaznovalo gostom.

V zadnjih minutah je Real vendarle pritisnil in takoj se je napadalna igra obrestovala. V 90. minuti je Rodrygo izenačil na 1:1, skupni rezultat pa znižal na 4:5. Le minuto kasneje je isti nogometaš udaril še enkrat za ekstazo na stadionu Santiago Bernabeu!

V podaljšku pa podobna zgodba kot na Realovi četrtfinalni tekmi proti Chelseaju. Že takoj ob začetku so prišli do prednosti. Ruben Dias je podrl Benzemaja v kazenskem prostoru, ta pa je enajstmetrovko izvedel kar sam in Real prvič v polfinalu popeljal v skupno vodstvo. Zadetkov v podaljšku nato nismo več videli, Real se je na čudežen način uvrstil v pariški finale.

Liverpool po šoku v prvem polčasu v drugem zabil kar tri gole

Liverpool je v drugem polčasu povratne tekme polfinala lige prvakov pokazal popolnoma drug obraz in s 3:2 premagal Villarreal in si zagotovil nastop v finalu.

Gostitelji so se po porazu na prvi tekmi z 2:0, zlasti ob odsotnosti Arnauta Danjume, soočili z izjemno nalogo, ki pa se je že po treh minutah zdela veliko bolj realna. Pervis Estupiñán je poslal predložek, na pravem mestu ob pravem času je bil Boulaye Dia, ki še nikoli ni dosegel gola v ligi prvakov. La Cerámica je ponorela, saj so njihovi varovanci odlično začeli z obračunom.

Jürgen Klopp je bil v nasprotju s tem razočaran, saj so njegovi nogometaši le stežka uveljavili svojo značilno igro. Nov hladen tuš je sledil ob zaključku prvega polčasa, ko je Francis Coquelin poskrbel za še višje vodstvo rumene podmornice.

Ob polčasu je v igro vstopil Luis Díaz, Liverpool pa je v drugem polčasu pokazal popolnoma drug obraz. V vsega 12 minutah so zadeli trikrat, kar je bilo dovolj za več kot zanesljivo zmago. Sprva je izid znižal Fabinho v 62. minuti, pet minut kasneje se je med strelce vpisal še rezervist Diaz, piko na i pa je postavil Sadio Mane v 74. minuti srečanja.

Villarreal je izgubil prvič na domačem igrišču v letošnji sezoni lige prvakov, medtem pa Liverpool ohranja upe na četverno krono.