Prva zmaga Nemčije, minimalec Furie

Joosep Martinson/Getty Images

Odigrani sta tekmi 3. kroga Skupine 4 najvišjega ranga v Evropski ligi narodov. Favorita sta upravičila svoj sloves. Španija je z 1:0 ugnala Švico, Nemčija je bila v Kijevu boljša od Ukrajine z 2:1.

Po dveh remijih so Nemci vendarle prišli do zmage v tekočem ciklusu Lige narodov. Do vodstva so prišli v 20. minuti, ko je podajo v sredino kazenskega prostora izkoristil Mattias Ginter in žogo potisnil v prazno mrežo.

Izbranci Joachima Löwa so prednost podvojili v 49. minuti, tokrat je v polno meril Leon Goretzka, potem ko je izkoristil velikansko napako ukrajinskega čuvaja mreže. Domači so znižali v 77. minuti, ko je z enajstmetrovke zadel Ruslan Malinovsky, do izenačenja pa jim ni uspelo priti.

V drugi tekmi skupine so Španci dosegli drugo zmago in se utrdili na prvem mestu. Švicarska obramba je kapitulirala v 14. minuti po napaki vratarja, ki je podal branilcu (temu je spodrsnilo), do žoge so prišli domači, v mrežo pa jo je potisnil napadalec Real Sociedada Mikel Oryazabal.

Furia ima po polovici skupinskega dela na prvem mestu 7 točk, Nemčija je druga s petimi, sledita Ukrajina s tremi in Švica na zadnjem mestu z eno.