SP U20: Anglija na vrhu sveta

Chung Sung-Jun/Getty Images

V finalu nogometnega Svetovnega prvenstva do 20 let, ki je potekal v Južni Koreji, je Anglija z 1:0 ugnala Venezuelo in prvič v svoji zgodovini postala svetovni prvak v tej kategoriji.

Čeprav članska reprezentanca Venezuele še nikoli ni nastopala na zaključnem turnirju Mundiala, to za njihove mladince ni težava. Igralci selektorja Rafaela Dudamela so odlično igrali na sveh tekmah in bi si v primeru končne zmage na prvenstvu, to tudi zaslužili.

Gol odločitve v Suwonu, ki se nahaja v bližini Seula, je v 35. minuti tekme dosegel napadalec EvertonaDominic Calvert-Lewin. Poleg zadetka je imel največjo priložnost srečanja Josh Onama, ki je zatresel prečko.

Venezuela je imela svojo najlepšo priložnost v 74. minuti, ko je kazenski strel, ki ga je izvedel Adelberto Panerada, odlično ubranil vratar Freddie Woodman.

Tretje mesto na Svetovnem prvenstvu je osvojila Italija, ki je od Urugvaja boljša po streljanju enajstmetrovk. V rednem delu tekme ni bilo zadetka, zato je sledila serija enajstmetrovk, kjer so bili z 4.1 uspešnejši Azzuri. Zmagovalca je odločil vratar AC MilanaAlessandro Plizzari, ki je ubranil dve enajstmetrovki in svoji reprezentanci prinesel največji uspeh na mladinskih prvenstvih do sedaj.