River preko Kashime do tretjega mesta na svetu

Francois Nel, Getty Images Sport

Nogometaši River Plata so premagali japonsko Kashimo s 4:0 v tekmi za tretje mesto na Klubskem svetovnem prvenstvu.

Južnoameriški prvaki so proti azijskemu prvaku prišli do lahke zmage na stadionu v Abu Dhabiju in Klubsko svetovno prvenstvo zaključili kot tretji. Za naslov se ob 17.30 borita Real Madrid in Al-Ain iz Združenih Arabskih Emiratov, ki so tudi domačin turnirja.

Strelci za River so bili Bruno Zaculini v 24., Gonzalo Martinez v 73. in 90.+3 minuti, Rafael Borre pa je dosegel gol v 89. minuti iz enajstih metrov.

Najlepša poteza na tekma je iz samega konca dvoboja, ko je v tretji minuti sodnikovega podaljška Martinez dosegel zelo lep zadetek z lobom preko vratarja Hitoshija Sogahate.

River Plate je na Klubskem svetovnem prvenstvu v polfinalo zaustavil Al-Ain, ki je do finala prišel po enajstmetrovkah (5:4), Kashimo pa je iz borbe za naslov izločil Real s 3:1.